Son sevgilinin verdiği ruhsal rahatsızlıklar nasıl geçer

yakın bir arkadaşımın başına geldi de ekşi duyuruda başlık açmamı rica etti.

bu arkadaş erkek. 6 aydır bir kadınla birlikteydi, (çocuğun ilk sevgilisi bu kadın oldu) çocuk kadına deli gibi aşık ama o kadar olur. ergen gibi aşık. kadında ise aşk maşk yok, sadece birlikte zaman geçirmek ve elemanın dış görünüşü hoşuna gittiği için birlikteydi.

bir sürü hastalıklı şeyler söylemiş etmiş bizim çocuğa, çocukla ilişkileri devam ederken başka erkeklerle cinsel ilişkiye girmekten bahsetmiş,

"flörtleşmek ve aldatmak aynı şey değildir" demiş, zaten çocuk bir sürü açığını yakaladı bu kızın işte çocuktan habersiz konuştuğu bir sürü piçin varlığını öğrenmiş falan.

çocuk bu kızın karşısında ezik büzük hallere düşerken bu sanki herşey çocuğun suçuymuş gibi davranmış.

en son 1 ay önce sevgililer gününde terketti kız bizim çocuğu ağzına sıçarak. çocuk sınıfta kalacak üniversitenin bu senesi her notu sıfıra yakın, sürekli dert anlatıp ağlıyor çocukçağız.

insanlara ve özellikle kadınlara hiç güveni kalmadığından bahsediyor. bu çocuk "karşılıklı sevgi ve sadakat olduktan sonra genelevde çalışmış bir kadınla bile evlenebilir insan" diyen biriydi ama artık sevişmiş/öpüşmüş kadını kirli biri olarak gördüğünü söylüyor. konuşuyoruz "abi sadece bu kız değil hepsi böyle daha önce de görüyordum ama farkına varamamıştım" diyor.

stalking yapmaktan başka bir şeye odaklanamıyor.

hüngür hüngür ağlıyor çocuk, 7 aydır yarım litre gözyaşı döktü. nasıl geçecek bu, teselliniz yada yardımcı olacak sözleriniz var mıdır?

Kendini seven birini bulsun. Yok mu hiç bu çocuktan hoşlanan bi kız çevrenizde? Çivi çiviyi söker.

  • ambrosia  (16.03.16 18:34:33)
Çocukta umut görmüyorum. Ama tavsiye vermek gerekirse, kimseyi suçlamasın, kendini düşürdüğü durum kendi suçu. Felsefe ve psikoloji konularında okumalar yapmasını öneririm.

  • hophophoba  (16.03.16 18:47:29)
Yeni normal, huzurlu, güvenilir bi kız arkadaş(normal arkadaş) / sevgili edinirse kadınlara güvenini yeniden kazanabilir diye düşünüyorum.

  • megalomaniac  (16.03.16 19:39:55)
Çocuk için yapılacak bişey yok. Bu travmayı yaşadı ve izleri kalacak ama güçlenecektir. Zaman'dan başka ilacı yok. Ama hatunla bir başkası ikna edici bir konuşma yapmalı ve çocukla bağını yüzde yüz koparması sağlanmalı. Verdiği zarar anlatılmalı. Gitsin egosunu başka yerde tatmin etsin. Çocuk kopmayı da hazmedemeyecektir ama hatun duvar gibi dik durur ve iletişimi keserse travmaya yeni travmalar eklenmez. İyileşme süreci hızlanır. Bu bir hastalık çünkü. İkisinin ki de.

  • a r a m i s  (16.03.16 20:08:34)
Çocuk bayağı bir salakmış anlaşılan. Çocukla ilişkini kes bence. Çünkü çocuğun ilk defa sevgilisi olduğu için hiçbir açıklama onu tatmin etmeyecek. Bir işe girip çalışabilir. Yoğunluktan düşünmeye fırsat bulamaz.

  • dissendium  (16.03.16 20:29:33)
sözden ziyade bazi gercekleri kabul etmek gerekiyor. herkes bir sekilde birbirimizin hayatina giriyor ve kimisi bir seyler calmak icin, kimisi de kendini gormek veya manyaksa kendi doygunlugunu tatmin etmek icin.

oncelikle bu sirkulasyonu kabul etmeli. yani illa ilk birinin hayatina veya hayatimiza girilirse illa onunla devam edecek diye bir sey yok. tabi olaya arkadasin baya pembe gozluklerle bakmis. karsinizdaki insani analiz etmeniz gerek, guzellik eyvallah ama iste boyle akil bir karis havada olunca o ofsaytlari goz gormuyor ve sonunda buuuuuuuuum.

vakti varsa sahil kenarina falan goturun baska seylerden konusun. insan disinda yeni aktiviteler kazandirmaya calisin kendinize sonra gider. tabi bunye hassas ve duysal olunca gecmesi biraz zaman aliyor.
  • evimin paspasi  (16.03.16 20:39:52)
Bu kiz 30'una dogru bu elemani arar bak benden soylemesi. Gezdim, tozdum evlilik zamani geldi diye :)

Yanlis kisiyle olmus ilk iliskisi. İlla ki kendine uygun bir kizla yakinlasacaktir, o vakte kadar kim ne soylese bos.
  • kint  (16.03.16 20:43:42 ~ 20:44:08)
Onun kız versiyonuyum (aynı, ilk ilişki, tecrübeli sevgili, terk, stalk... her şey aynı)

geçmiyor, durumumu uzun uzun anlatamıycam duyurudakilere sorabilirsin.
  • shedracon  (16.03.16 22:52:32 ~ 22:52:55)
bu kadar ezik olursa daha başına çok şey gelir. üniversite son sınıf öğrencisi adam on yaşında çocuk gibi davranmayı bıraksın. orospunun tekini sevdiğini ve hata yaptığını fark edip hayatına devam etsin. bu yanlışından ders çıkararak tabii ki.

  • sen git ben geliyorum  (17.03.16 08:22:34)
Eleman loser. Kadın sadece bahane olmuş.

  • arnold schwarzeneger  (17.03.16 08:49:40)
arkadaşın ezik. kadın da bunu görmüş daha da ezmiş.
kadınları kirli göreceğine silkinsin kendine gelsin, sorun onda. insan seçmeyi öğrensin.

  • vecihi ile fikret  (17.03.16 09:38:49 ~ 09:39:04)