Araba kapı içi düğme soruları (seat ibiza)

1) ilk fotoda cam açma düğmelerinin arasındaki tuş nedir? Ne işe yarar? Basınca ışığı yanıyor ama fonksiyonunu çözemedim.
2) ikinci foto sanırım ayna ayar düğmesi. Nasıl yapıldığını çözemedim.

Bir ek sorum daha var izninizle;

Şoför camım tek hamlede komple açılıp kapanıyordu (butona tek basma ile). Şimdi olmuyor, cam kapanana/açılana kadar basıyorum. Yan yolcu camında ise halen tek hamlede kapanıp açılabiliyor. Bozuldu mu, yoksa ben bir tuşa mı bastım farkında olmadan?

Cevaplar için teşekkürler

ortadaki cam kilit butonu. arkada çocuklar fln olursa onlar için. aktifken camlar açılmaz. sadece siz açıp kapatabilirsiniz.

  • trajikomix  (14.03.16 18:27:33)
ilk fotodaki düğmeye basarsan arkadaki camlar açılmaz yada kapanamaz.
l sol, r sağ. istediğin tarafa çevirip joystick gibi oyna.

  • sutlu nescafe  (14.03.16 18:27:34)
Ek soruya cevap: genelde o tuşlar iki kademeli olur. İlk kademede bası bırakırsan duracaktır. 2 kademe basarsan, yani gidebildiği kadar aşağı basarsan, bıraksan da cam tamamen açılacaktır.

  • himmet dayi  (14.03.16 18:36:06)
@himmet dayı evet öyle oluyordu. Artık olmuyor. Uzun uzun basmam gerekiyor. Galiba motorunda sorun var. Ya da ben bir şeye mi bastım dedim (aradaki tuş gibi) ama o değilmiş tabi.

  • piston aşağı indi  (14.03.16 18:41:04)
cama birsey sıkışıp geri indiyse kalibrasyon yapmak gerekiyor.
benim aracım farklı marka ama internetten bulduğum;

''camlar tamamen kapalı iken cam tuşunu 10 sn yukarı doğru (kapatma yönüne) tutacaksın
birde camlar tamamen açık iken cam tuşunu 10 sn aşağı doğru ( açma yönüne) tutacaksın kalibrasyon sağlanmış oluyor.''
  • gerenkyok  (14.03.16 23:09:12)