Pasaport Bitis Suresi - Fransa'ya girebilir miyim?

iyi gunler. haziran ayinda euro2016 icin plan yapiyorum da, 10 haziran 2016 giris, 23 haziran 2016 da cikis yapmak kosuluyla fransa'ya gitmeyi planliyorum. ancak pasaportumun suresi 15.01.2017'de doluyor. yani ben 10 haziran 2016'da fransaya girdigimge, pasaportumun bitmesine 6 ay 5 gunluk bir sure kalmis oluyor. simdi ben bu pasaportla gidebilir miyim? yoksa beni geri mi gonderirler?

not : yesil pasaport oldugu icin yas haddinden dolayi da uzatamiyorum daha fazla.

tesekkurler

not 2: bazi siteler 6 ay diyor, bazi siteler 3 ay diyor. ben de tam anlamadim 6 aydan 3 aydan kastedilenin ne oldugunu..

Şu anda vizen varsa girersin.
Ama yeni vizeye başvuracaksan uzat da gel derler muhtemelen.

  • cakabo  (12.03.16 20:17:14)
@cakabo

abi yesil pasaporta vize gerekmiyor
  • wagner love  (12.03.16 20:25:23)
Benim yeşil pasaportunda sayılı günü var bu nedenle danimarka konsolosluğunu aradım bu hafta içi, dönüşten sonra 90gün kalması yeterli dediler.

  • christopher nolan  (12.03.16 20:33:55 ~ 20:34:36)
@christopher nolan

hocam bu butun schengen icin mi gecerli acaba yoksa ulkeden ulkeye degisir mi acaba?
  • wagner love  (12.03.16 20:35:28)
@wagner love

bir fikrim yok, gidilecek ülkenin konsolosluğu arayıp sormak lazım.
  • christopher nolan  (12.03.16 21:39:08)
az önce arkadaşı pasaportunun 3 aydan kısa zamanı kaldı diye (2 ay 26 gün var) uçağa almadılar romanya için.

  • stereoseyfi  (12.03.16 21:55:39)
guncelleme :

fransiz konsoloslugu, donusunden itibaren 3 ay sure olmasi yeterli dedi.. eger ayni sorunu olanlar varsa bilgilensinler diye yaziyorum.

"christopher nolan" nickli arkadasimiz da hollanda konsolosluguna sormus, onlar da ayni sekilde 3 ay yeterli demis.
  • wagner love  (15.03.16 15:06:33)