Şunu yapabilmemin hiç mi yolu yok...

Şu an ancak iki monitör kullanarak yapabileceğim bi iş üzerinde çalışıyorum. Birinde ince ayar yapmam, diğerinde onu işlemem gerekiyor falan. Ama iki monitörüm yok asdjkl. Bi masaüstü bilgisayarım var, bi de kardeşimin laptopa el koydum ama birkaç saniye bir fareyi ellemek, sonra yarım dakika kadar öbür fareyi ellemek, sonra diğerine geçip ilkini ellemek gibi bir durum söz konusu ve çok yorucu olmaya başladı gerçekten. Program pencerelerini küçültüp tek ekranda yarı yarıya çalışmayı denedim ama eşşek kadar monitörüme rağmen olmuyor, daha geniş görmem lazım.

Bence de çok saçma ama laptopu benim makineden kontrol etmemin, veya ne bileyim tek fareyle iki bilgisayarda birden çalışabilmemin falan bir yolu yok mudur? Daha çok iş var çünkü.

teamviewer adlı bir program var işini görür mü bilmiyorum.

  • 6655321  (09.03.16 02:33:47)
Teamviewer demeye gelmistim

  • eclipsed moon  (09.03.16 02:53:29)
masaüstü bilgisayarının monitörünü laptopa bağla. kablo sıkıntısı falan mı var?

  • naberabi  (09.03.16 02:56:26 ~ 02:57:24)
@6655321, olmaz galiba çünkü ekranlarda görüntü sürekliliği sağlanmayacaksa iki ekran çalışmamın anlamı kalmıyor. mesela diğer ekranda aynı fareyi yönettikten sonra kendi monitörüme geçtiğimde teamviewerdan çıkış mı yapacağım bilmiyorum, yıllardır kullanmadım hiç. ama simge durumuna küçültsem bile bu geçişleri yapana kadar programları sırayla öne alıp çalışırım. bana süreklilik lazım ve istediğim şey çok büyük ihtimal imkansız. benim monitör almam lazım.

ama fikir için teşekkür ederim.
  • marjory  (09.03.16 03:05:48)
@naberabi, kablo halledilir de laptop çok dandik, asıl yapmam gereken şeyi kendi bilgisayarımda yapmam lazım, diğerinde mümkün değil. keşke dediğinizin tam tersi de mümkün olabilseydi.

  • marjory  (09.03.16 03:09:13 ~ 03:09:45)
target display mode gibi bir şeyi yok mu o dizüstü bilgisayarın?

  • alperz  (09.03.16 05:29:55)
Hdmi veya bi kablo daha vardı onu başlarsan öbürüne ayarlarda iki pencereyi uzat var hallolur. Teamwıewer kasmasın?

  • sherlockun kizi  (09.03.16 06:28:16)
Televizyon yok mu evde?

  • oz suser  (09.03.16 08:22:27)