Pasaportunda Schengen Vizesi olan bir Hintli, Türkiye'ye gelebilir mi?

Türkiye, Hindistan vatandaşları için vize istiyor. Online başvuru yaptırıp konsolosluğa gün veriyor. Lakin Hintli yöneticiye geç randevu vermişler (23 Mart), buradaki toplantıya (18 Mart) yetişemiyor. Pasaportunda uzun süreli Schengen vizesi var. Acaba bununla giriş yapabilir mi Türkiye'ye?

Akıl verdirir misiniz? Teşekkürler

tabi ki giremez. e-vize'ye bir bakın, bildiğim kadarıyla internetten başvuru yapıp yine internet üzerinden ödeyerek giriş yapabiliyor yabancılar türkiye'ye e-vize ile..

  • nrmnm  (08.03.16 13:06:58 ~ 13:07:36)
Ben hollanda'ya amerika vizemle giremiyorsam o da giremez

  • la noix  (08.03.16 13:09:00)
turkiye schengen ulkesi degil

  • baldur2  (08.03.16 13:15:39)
o degil de ben bu hintliler kadar pazarlikci bir millet de gormedim. artik bokunu cikarmis olacaklar ki schengen ile turkiyeye girmeye calisiyorlar. hey allahim ya.

  • baldur2  (08.03.16 14:28:22)
geçenlerde tam olarak bu durumda biriyle konuşmuştum, Türkiye'ye geldiğinde girişte e-vize aldığını söyledi. Öyle oluyor demek ki. E-vize onlara oluyorsa şimdi internetten bile alabilir zaten bi baksın.

  • rodriguez2  (08.03.16 14:36:33)
mantıken tc konsolosluğu hindistan web sitesinde yazıyor olmalı.

bazı ülkeler var ki(schengen ülkeleri değil) vize uyguladığı ülke vatandaşlarının schengen vizeleri varsa vize uygulamıyor doğal birşey sayın diplomatik otorite eksiduyurucular. arkadaş türkiye o ülkelerden birisi mi diye soruyor muhtemelen.

e-vize'den ülkemizin uygulamayı kabul ettiği ülke vatandaşları yararlanır. vize değerlendirme sürecine tabi ülke vatandaşları konsolosluklara vize başvurusu yapar.

konu mantıken ülkemizin hindistan konsolosluğu web sitesinde do i need visa to come to Turkey? şeklinde linklerde verilen bilgilerle çözülebilir.
  • il padrino  (08.03.16 14:48:18 ~ 14:49:33)