gelirinin çok üstünde gereksiz harcama yapanlar ve onlara kızanlar

mesela adam üç aylık maaşı ile iPhone alıyor. bir kesim itin götüne sokuyor, bir kesim kendi parası istediğini yapar diyor. ben eleştiren taraftayım ama dillendirmem. siz hangi taraftasınız ve neden?

bana ne tarafındayım

  • cekilmis gayfe  (03.03.16 23:52:35)
beni ilgilendirmez isteyen kendi parasıyla istediğini yapar eleştirmiyorum ama şaşırıyorum, nedenini anlayamıyorum. ne şartlarda çalışıp kazanıyor sonra gidip saçma sapan birşeye o kadar para veriyor. insan emeğine hiç acımaz mı diye düşünüyorum. bir telefon için 3 ay çalışmak bana saçma geliyor.

  • kuzey li  (04.03.16 00:01:16)
2k maaşıyla kredi kartına güvenip tatile gidenler, 3k maaş alırken hiçbir birikmişi olmadan kredi çekip araba alanlar, 4k maaş alırken 2k kira verenler neler neler var çevremde. neymiş efendim bu mevsimde uludağa gitmezsek olmazmış sanki anasından kayarak çıkmış, istanbulda araba büyük rahatlıkmış (ulan bi dışarı gidiyoruz kredi geri ödemeleri yüzünden götüne don almaya paran yok arabayı otoparka koymayacağım diye 2 mahalle öteye koyup 20 dk yol yürütüyorsun), 2k kira veriyosun o eve yeri güzel diye de içine oturmaya koltuk alamıyorsun onu nabıcaz?

iyi oldu böyle bir duyuru epey dolmuşum. bunu kendilerine söylemem sonuçta kendi paraları kendi hayatları ama iyi geldi valla.
40.media.tumblr.com
  • Kovacic  (04.03.16 00:02:28 ~ 00:03:12)
Ne bok yerlerse yesinler. Ama ağlamasınlar karşımda. Çok pis kayıyorum. Ulan ekmeğe dürbünle bakıyosun, gidip ayfon altı es 64 cigabayt alıyosun. Sonra da abi cepte beş lira var valla.

  • mimimi  (04.03.16 01:00:06)
Ben hayvan gibi çalışıp 12.000 Tl maaş alıp haftada 3-4 gün 2 hatun çağırıp kızları seviştirip onların sevişmelerini izleyen adam tanıyorum. Dokunmuyor kızlara viski içip izliyor sadece.

Evi şirket veriyor. Bütün parası oraya gidiyor bi de viskiye.

Kendince dünyanın en mutlu adamı.

Hayat mottosu da "Yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim. Öfkem yaşayamadıklarıma" yazmış geçende masa arkası duvarına.

Doğru ve yanlış her kişi için değişebiliyor bazen.
  • ihanet kac kisilik  (04.03.16 01:06:17)
Para onun. Beni ilgilendirmez. İstediği gibi harcayacak tabii ki. Öte yandan eğer bunu yapan kişi, yine bir lüks yüzünden kredi ya da kredi kartı borcuna girer ağlarsa, gülerim. Gelip ağladığı kişi bensem itin götüne sokar sokar çıkarırım.

  • nawar  (04.03.16 07:45:09)
Kim ne bok yerse yesin. Hiç beni ilgilendirmez. İsterse 2 aylık maaşıyla iphone alsın, isterse 1 gecede yediği parayla iphone alsın. O, onun bileceği iş.

Benden borç istemedikten sonra hiçbir sıkıntı yok.
  • battal gemalmaz  (04.03.16 07:49:28)
ben kızmıyorum. herkesin bileceği iş. Öğrencilik döneminde en sevdiğim şey antep fıstığıydı. Çok pahalı diye alamazdım. İlk maaşı alınca gittim 1 kilo fıstık aldım hem de kilosu 78 tl olanından.

Oha ne güzel falan filan derken fıstık alerji yaptı, yüzüm ergenlikten öteye döndü. Özetle her şey zamanında. İnsanlar ne isterse onu yapsın. ilerde 20.000 tl kazandığında belki ne iphone almak isteyecek ne de uludağa gidecek sağlıkta olmayacak.İnsan mutlu olduktan sonra sorun yok.
  • gates  (04.03.16 08:03:29)
Aile geçindiriyor vb ise kızarsın. Ama bekar ve şirket evinde falan kalıyor ve ihtiyacı yoksa saçma bi telefon alıp masraf edeceğine bir kere düzgün birşey alıp yıllarca kullanmak daha mantıklı

  • Erensq06  (04.03.16 08:33:58)
ben, bana parasızlıktan şikayet ettiklerinde deliriyorum. yoksa bana ne kısmındayım.

  • pokerface  (04.03.16 08:46:51)
Devlet yarın birgün çıkıp şu borç affı, bu borçların silinmesi yapmadıkça umrumda olmaz.

  • bigfishar  (04.03.16 08:50:23)
Battıklarında zırlayarak kendilerine kıyak geçilmesini sağlamadıkları sürece beni bağlamaz.

  • arnold schwarzeneger  (04.03.16 08:59:40)
beraber dışarı çıktığımızda hesap gelmesine yakın bende para yok diyen arkadaşlarım sonra gidip pahallı şeyler aldıklarında kızıyorum evet . bütün parasızlığınız bana mı diyorum kendi kendime .
bir de bunların " sen ver ben sana sonra vereyim " diyen çeşidi var . bende son 5 tl var diye uzatırlar.ben veririm veririm onlar da gidip kendilerine iphone 6S Plus alıp hava atarlar.

  • devilone  (04.03.16 09:06:16)
istediğini yapar. maddi olarak zora girer bankaya borçlanır borç faizine çalışır icralık olur vs. kendi mallığının cezasını çeker. ha borcunu ödeyebiliyorsa ve istiyorsa da 3 değil 5 aylık maaşıyla alsın isterse kimseye hesap vermek zorunda değil adam...

  • ucan spagetticanavari  (04.03.16 09:09:56)
Ben arabamı 1500 tl maaşım varken tamamen krediyle almıştım. Kimin ne düşündüğü de sikimde olmaz. Çünkü yaptığım en mantıklı işlerden biriydi. Kaldı ki mantıksız da olsa sana ne amk benim paramdan, aldıklarımdan. senin götüne giyecek donun var diye milleti eleştirmeye ne hakkın var dingil.

Şunu da ekleyeyim, 3 yıl boyunca hiç aksatmadan ödedim krediyi. Ödeyemeyecek duruma düşen adam için de iyi şeyler düşünmem. Örneğin iş yerinden adamın biri 4-5 kredi çekmiş, araba almış falan filan, kalan parayı pavyonlarda yemiş, her gün içiyor, sonra gidip milletten borç istiyor falan. o adam eleştirilir işte.
  • himmet dayi  (04.03.16 10:09:45 ~ 10:13:17)