Türkiye s.kimde değil. Normal mi?

Artık siyaset, iktidar, muhalefet, zamlar, terör, şunlar bunları affedersiniz sikleyecek takatim kalmadı. Sadece yaşıyorum, Türkiye falan umrumda değil. Eğlenmeye bakıyorum. Hiçbir şeye hassasiyet gösteremiyorum.

Normal mi?

La belle indifference

Ben de cogunlukla oyleyim artik. Gazete tv uzun suredir yoktu, eksi tema degisikliginden o da yok pek artik. Gundemi favebooktan takip ediyorum :/
  • la noix  (02.03.16 21:48:21)
  • kaledekiyalnizlik  (02.03.16 21:49:47)
baktığın her yerde acı görüyorsan kendini kurtarma derdine düşüyorsun. normal.

ek: "takatim kalmadı" diyen insanın insanlığı sorgulanmaz bence. "takatim kalmadı" büyük bıkkınlık ve çaresizlik içerir.
  • devilred  (02.03.16 21:51:17 ~ 22:01:24)
normal.

  • thewizardofearthsea  (02.03.16 21:52:51)
Neye göre normal? Cevaplara bakılırsa genel algıya göre normal belli ki, ama bana göre değil. Çünkü umrunuzda olmayan şu durumda ülkeden öte insan oluyor. Ben kimsenin acısına sırtımı çevirmem, çeviremem.

  • gmzo  (02.03.16 21:55:17)
tamamen aynı kafadayım dostum. şimdi geliyorlar "yok tv de şu oldu, geçen de söyle bi haber gördüm falan" "ülke ne hale geldi falan" diyolar. biraz olsun umrumda değil, çünkü bişe olmaz. bu ülke zaten 500 yıldır böyle. haberler aynı öyle süpriz bişe yok.

başka şeylere yoğunlaşmak lazım. enerjiyi gerekli konulara harcamak lazım.

(bkz: mesleki uzmanlaşma)
(bkz: toefl)
(bkz: ielts)
(bkz: fitness)
  • it could be wrong  (02.03.16 21:56:25)
bence değil.

aksaray'dayım ben. bomba patlar endişesiyle sokağın kalabalık tarafından değil de en az insan neredeyse orasından gidiyorum. bazen kaldırım dururken manyak gibi yola iniyorum falan. ha tamam benimki de paranoya seviyesinde ama mesele ülke değil burada, en başta senin can güvenliğin. bu kadar boktan ve güvensiz bir ülkede, her şeyden önce kendin için endişelenmiyorsan, kusura bakma ama bence malsın biraz hehe.

eğlenmeye bakıyorum ne demek? ne yapıyorsun yani, 7/24 eğleniyor musun? ben o kısmı anlamadım. oturup ağlayalım demiyorum, benim de amacım ilk fırsatta siktir olup gitmek zaten yani oturup türkiye'ye ağlayacak değilim ama eğlenme kısmını anlamadım. normalde haftada bir eğleniyordun da ülke bu hale gelince sürekli eğlenmeye mi başladın?

insanlığımızı kaybetmeyelim plz tşk
  • der meister  (02.03.16 21:57:49)
bile bile saçma sapan adamlara oy verenler yada hiç oy kullanmayanlar, ülkenin hayrına bir tane çivi çıkmamış adamlar eziliyor ve dertli diye kendime sorun mu edeceğim bir de.

sonuna kadar normal.
sikimde değil^2
youtu.be
  • Kovacic  (02.03.16 22:06:10)
PKK'nın insanlığı öğretmekten
AKP'nin İslamlığı yaşatmaktan

bahsettiği bir ülke
ailem burada olmasa beş dakika durmam burada
insanlardan nefret eder oldum
  • Mulva  (02.03.16 22:07:55 ~ 22:11:52)
tam tahmin ettiğim gibi bazılar populizmin gariban edebiyatının dibine vurmuş.

iyi madem. ben de başliim. ben tuncelide askerdeyken hanginizin sikimdeydim? gelmiş bomba falan falan diye anlatıyorsun! herkes kendi çaresine baksın beyler, birlikten bi sik olmadı
  • it could be wrong  (02.03.16 22:08:12)
tolkien+1, devilred+1 bunlar madalyonun iki tarafı.

ben hassasiyet göstermeden ipleyebileceğim bir hale girmeye çalışıyorum. yoksa ikisi de ayrı uç. hissizleşmeye başladığım hususlar olsa da umursamaya çalışıyorum yani. onu kaybetmek istemiyorum.
  • godoşu beklerken  (02.03.16 22:09:21)
asıl kötü olan sikinde olması gerekenlerin sikinde olmaması. siyasetçilerin hiçbirinin ülkeyi sikine taktığını sanmıyorum.

  • tute  (02.03.16 22:19:01)
normal değil ama bizim durumumuzda normal. Çok fazla kişi "artık önemli değil ko götüne" moduna girdi. En sonunda hepimiz etkilenicez o ayrı konu.

Ben mesela, Amerika'nın yeni başkanı Trump olsun biraz da batı böyle sorunlar yaşasın, sonra komple dibe batalım oradan çıkabiliyorsak çıkalım diyorum. Böyle şeyler gelmeye başladı aklıma.
  • rodriguez2  (02.03.16 22:25:43)
ülkede herkes aynı durumda zaten. sahi geçenlerde 28 kişi ölmüştü dimi.

  • nothing in my way  (02.03.16 22:38:13)
Ben de o evreye doğru gidiyorum. Geçen sene tüm açık oturumları takip ederdim kim ne düşünüyor ne olacak bu halimiz falan diye. Ama şimdi öfleyerek kanal değiştiriyorum ki gerçekten çok meraklıydım bu tür güncel siyasi meselelere. Toplumun psikolojisi bozuldu artık kutuplaşa kutuplaşa ortak nokta kalmadı. Seçimler atlatıldı ama toplum rahatlamadı çünkü iş artık kırılmaya doğru gidiyor.

  • desktopu  (02.03.16 22:48:33)