amazon.com a ürün geri iadesi

selam, şimdi aldığım mouse elime uymadı. o yüzden geri iade edeyim diyorum. herşey iyi güzel de kargo fiyatları neredeyse mouse fiyatının 2 katı.

bu konuda tecrübe sahibi olanlara soruyorum, en ucuz nasıl yollanır? ya da yazık mı oldu ürüne? en iyisi türkiyede bir alıcı bulup ona mı satmak olur?

Amazon kemdi yolladiysa iade oaeasi almiyor, icinden bi sticker cikiyor, onu yapistiriyosunuz.

  • kuehles blondes  (02.03.16 11:07:56)
nasıl almıyor hocam? anlamadım. chat ile bağlandım şimdi, kargo parasını ödeyeceksiniz, ürün bize ulaşınca aynı paraıy size geri iade edeceğiz dediler.
ben amazon a fazla girmesin diye düşünüyorum. mouse u 50 dolara aldım, kargo ücreti daha pahalı. yani mouseu iade edersem daha cok para ödetmiş olacağım amazon.com a

  • sahipsiz  (02.03.16 11:10:26)
Amazon bundan batmiyor, neden dusunuyorsunuz ahahha

  • kuehles blondes  (02.03.16 11:16:16)
amazon bundan batmıyor olabilir de etik denilen bir şey var. alışveriş yaptığım şirket bana saygı gösteriyorsa ben de onlara saygı gösteririm.

  • sahipsiz  (02.03.16 11:17:38)
Etikle alakasi yok bunun.

Zevkine alip iade etmiyorsunuz sonucta, uymadigi icin iade ediyorsunuz. O zaman etik olmazdi.
Amazon boyle bir imkan saglamis, onlara giren cikan olsa zaten boyle bir teklifte dahi bulunmazlardi. Amazon bu yuzden amazon zaten.
Boyle abik gubik durumlarda bile iade aldigi icin.

50$ ustune soguk su icmek isterseniz ya da satici bulmaya zaman ve enerji yatirmak istiyorsaniz (ki muhtemelen daha az paraya satacaksiniz, telefon gorusmeleri, belki bulusma yerine gitmek vb, zararli cikacaksiniz) hay hay tabi ki. Ama etikle alakasi yok.

Adama zarari olsa trye gonderi yapmaz, iade durumlarinda da parayi karsiya odettirirdi. Merak etmeyin yani.
  • kuehles blondes  (02.03.16 11:21:57)
şuan ağlıyorum. chat e bağlandım, iptal edin cok masraflı dedim. size refund yapıyoruz, ürünü bir arkadaşınıza bağışlayın dediler:/

  • sahipsiz  (02.03.16 11:28:00)
sorununu çözmüşsün ne güzel. ben de başka bir sorununu çözeyim. geri iade diyen ağzına... iade zaten geri vermek anlamındadır. bundan sonra düzgün kullanırsın umarım. hadi kal sağlıcakla.

  • ayiadam  (02.03.16 11:35:36)
nasıl lan? beleşe mi vermiş oldular komple mouseu şimdi? ben de deathadder kötüymüş hiç rahat edemedim mi desem :p

  • ucan spagetticanavari  (02.03.16 11:42:42)
@ayiadam türkçenin düzgün kullanılmaması ile şikayetin var ise kendi entrylerini gözden geçir. sırf senin bu serkeş üslubun yüzünden inatla düzgün kullanmayacağım. ayrıca böyle bir durumun yeri burası değil ve senin ne haddine bana "geri iade diyen ağzına" gibi abuk subuk bir şey yazabiliyorsun. haddini bil.

  • sahipsiz  (02.03.16 11:44:14)
@ucan spagetticavanari vallaha bedavaya gelmiş oldu. kabul etmek istemedim ısrar etti chatteki kişi ve gülücük attı. ben de teşekkür ettim

  • sahipsiz  (02.03.16 11:44:41)
model neydi?

  • ucan spagetticanavari  (02.03.16 11:50:20)
mionix avior 7000 kücük elli ve claw grip tutanlar için ideal sanırım. sağdaki tuşlar beni rahatsız ettiği için kullanamadım.

  • sahipsiz  (02.03.16 11:53:40)
tam simetrik modellerden uzak duruyorum ben ya. el simetrik değil sonuçta, solaklar için model seçeneklerini arttırıyor ama sağlak için bir avantajı yok bence ergonomik modeller varken.
sırayla dene işte amazondan beğenene kadar :p

  • ucan spagetticanavari  (02.03.16 11:56:09)