Leo Oscarı hak etti mi?

İyi günler, Akademi severler

En iyi erkek oyuncu ödülünü alan Leonardo di Caprio gerçekten son filmi ile Oscar'ı hak etti mi yoksa akademi daha önce çok fazla aday olup alamadığı için biraz iade-i itibar mı yaptı?

Not: Henüz filmleri izlemedim ama Eddie Redmayne'in almasını isterdim.

Evet hak etti, gayet başarılı buldum ben son filmini. Ama önceden de hak etmişti zaten vermemişlerdi.

  • elikası  (29.02.16 14:02:06)
Hak etmedi. Özellikle o ayı sahnesi o kadar saçma geldi ki bana. Milletin dalga geçmesi de bu yüzden.

  • otonom  (29.02.16 14:03:05)
Bazı filmler vardır, film de oyuncu da tek başına bakıldığında, en iyi gibi görünmeyebilir. Bence Revenant da öyle bir film, film oyuncuyu oyuncu filmi besledi, tamamladı birbirinden ayrı düşünemedim. Leonardo di Caprio belki çok önceden zaten hak etmiş olduğu bir ödülü, belki bu sefer o kadar uzun tiradlar atarak almadı ama, çalışma koşulları, filmin bütününe hizmet eden oyunculuğu ve görseli düşünülünce bence yerinde bir karar oldu. Eddie Redmayne alsaydı da sevinirdim ayrıca.

  • amelie poulain  (29.02.16 14:05:46)
Oscar almak için bi ayıya siktirmedi kendini. Tom Hardy ondan daha iyiydi filmde. Hatta ayı bile daha iyiydi.

  • angelus  (29.02.16 14:06:40)
al pacinoda da böyle olmuştu. daha iyi oynadığı filmler olsa da scent of a woman ile aldı. akademi yapıyo bazen böyle şeyler oyuncu geçmişinden dolayı

  • asslangibi  (29.02.16 14:08:21)
haketti ama tüm hayatı boyunca çektiği en iğrenç filmle alması komik oldu sadece

  • tchuck  (29.02.16 14:09:10)
Filmde oyunculuk gerektiren bir şey yoktu. Zaten yüzde doksanında baygındı adam. Aynı rolü başka biri oynasa vermezlerdi oscarı. Bizim türk hakemlerinin eyyam yapması gibi bi şey oldu bu.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (29.02.16 14:09:47)
bence wolf of wall street ile, başkalarına göre başka filmlerle önceden hak etmişti, bu seneye nasip oldu. rakibini izlemedim ama kendisi kadar ünlü olmadığı göz ardı edilmesi kolay oldu.

  • baba jo  (29.02.16 14:10:33 ~ 14:11:19)
@asslangibi aslında ben de sırf bu yüzden açtım duyuruyu çünkü akademinin verdiği ödüllerin belki de %40'ı bu şekilde o senenin en iyisine değil de sanki "arada kimi unuttuk ona verelim" şeklinde dağıtılıyor. Yoksa şüphesiz Leo daha önce almalıydı.

Eddie'nin oyunculuğunu Sefiller ile beğenmiştim. Geçen sene almıştı ödülü, Moritz Bleibtreu'dan sonra favori erkek oyuncu adayım.
  • bartholomew87  (29.02.16 14:11:05 ~ 14:17:13)
filmi seyretmedim henüz ancak Ed Stafford abimizin filmle ilgili bi yorumu var aşağı yukarı şöyle bişi:

www.facebook.com:0
  • KidLazer  (29.02.16 14:17:26)
@asslangibi +1545454 geçmiş yıllarda hakkını yedik, verelim gitsin kafası diye düşünüyorum.

Ha bu arada, Akademi itibarlı bir platform değil ki, kaliteyi seçtiği de söylenemez. Aksine popüler olanı cilalayan bir alan. 2 yıl önce ödüllere doyamayan Silver Linings Playbook ortalama liseli ergen dans filmiydi. Ona ödül veren adamlar Leo'nun bu rolüne neden vermesinler? 1000 kat daha iyidir bence.
  • lcha  (29.02.16 15:34:26)
Akademi cok bozdu, önünü alamadik.

@icha+1. akademiye aday olmanin dahi sartlarina, gösterim kosullarina, ödemelere vs bakarsak, hakedecek cogu filmin bu ortamlarda boy bile gösteremedigini de görebiliriz.
  • Silesius  (29.02.16 15:40:04)
bu rol ile haketmedi ama daha önceki hakedip de vermediklerine sayıyorum.

  • uuth  (29.02.16 15:42:36)
Etti ama eddie daha çok etti bence ya.

  • mutlusismankedi2015  (29.02.16 16:16:20)