Aile hekimini değiştiren var mı?

Adamı sevmiyorum, suratsızın teki.

İnternette de saçma sapan karma karışık bilgi mevcut.

Daha önce aile hekimini değiştiren var mı? Nasıl işliyor süreç?

eskiden ikametgah istiyorlardı. ikametgah ile değiştirmiştim.

daha sonra apartmanımıza hemşire taşındı, kimliğimizi verdik kendi çalıştığı sağlık ocağına ilaç falan yazdırmakta kolaylık sağlamak için kayıt yaptı.

geçenlerde başka bir sağlık ocağından geldiler. ev ev geziyorlardı. dilerseniz bizim sağlık ocağına kaydınız taşıyabilirsiniz diyorlardı. sanırım doktorlar her hastadan ekstra ücret falan alıyorlar. bu yüzden reklam yapar gibi bize gelin diye geziyorlardı.
  • burty  (28.02.16 14:28:34)
@burty 4000 hastaya kadar her hastadan ekstra para evet. ama 4binin üstüne ekstra para almıyorlar.

ya bir aile hekimi ile anlaşırsınız ve değişim formunu direkt aile hekiminde doldurursunuz ya da ilçenizdeki toplum sağlığı merkezine gidip boş olan aile hekimlerini öğrenebilirsiniz. bu 4bin muhabbetinden yakın olan aile hekimini seçemeyebilirsiniz
  • la noix  (28.02.16 15:15:17)