sağlık açısından kola vs enerji içeceği

bu aralar kalori dengeme dikkat ettiğim içim pek kola tüketmek istemiyorum. meyve suları da kalori açısından zengin olduğu için meşrubat ihtiyacımı kalorisi oldukça düşük olan powerrade ile gidermek istiyorum. kaş yapacam derken göz çıkarmayalım diye soruyorum. günde 250ml'lik bir şişe powerrade içmem sağlık açısından bir sorun doğurur mu?

hiç içme ya. cidden yapabilirsin. ben sadece su içiyorum gün içerisinde. ha rakı olur bira olur ayda 1-2 kez yapıyorum ama meşrubat kullanmıyorum. eğer sırf kalori için kola içmiyorsan alternatif olarak cola zero veya pepsi max gayet düşük kalorili. hiç olmadı soda hiç. ama tavsiye sadece su içmen.

  • liriamer  (27.02.16 14:14:26)
şeker içerdiği için yağlanma yapar. kola da yapar, meyve suyu da yapar, powerade de yapar, meyveli soda da yapar. çare: ayran, maden suyu, soda, şekersiz çay kahve falan.

  • alperz  (27.02.16 14:21:18)
Powerade de kola da hayvan gibi şeker içeren içecekler, aralarında bir fark yok.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.02.16 14:34:10)
Ben her gün deli gibi meyve suyu içerdim. 3-4 yıldır hiç içmiyordum. Geçen öyle bir arkadaştan içtim de inanılmaz kötü sulu saçma sapan bir şeymiş gibi geldi. Artık yemek yanlarında bile sadece su içiyorum.

Ders çalışacağım zaman meyveli çay ya da yeşil çay demliyorum soğuduktan sonra şişeye koyup bütün gün içiyorum mesela.

Düşük kalorili yazan şişelenmiş içeceklerde yapay tatlandırıcı var daha da zararlı.
  • jazzabel  (27.02.16 14:50:59)
su iç, ayran iç. meyve suyu ve kola gibi içecekler harbiden katil ya. yasaklanması lazım.

  • roket adam  (27.02.16 15:29:26)