Şehre gelen eski sevgili

Merhaba,

Şu anda Polonya'da Erasmus yapıyorum ve birkaç haftaya, bir sene evvel sevgili olduğum kız olduğum şehre benle görüşmeye geliyor.

Ben aramızda bir şeyler olsun istiyorum tekrar açıkçası, hala hoşlanıyorum çünkü. O da Almanya'da okuyordu ordan geliyor, bence içinde hâlâ bir şeyler olabilir bana karşı, ama yani emin de değilim nasıl hissediyor. Ama tek başına kalkıp benle görüşmeye geliyor. Bundan bir şey çıkartmalı mıyım bilmiyorum.

Kız eğlenceyi, içmeyi seven neşeli bi tip. Bir ton arkadaşı, tanıdığı var. Ben de eğlenmeyi, sosyalleşmeyi sevsem de daha oturaklı bir tipim. Arkadaşlık kurmam vakit alıyor.

Sorum şu: kız geldiği zaman, bire bir takılmak mı yoksa burda başkalarıyla beraber olmak mı daha iyi olur?

Bire bir takılmak konuşmak açısından daha iyi olur ama uzayan periyotlarda tuhaflık yaratır mı, bir de (beni hor görmeyin duyuru sakinleri) biraz alternatifi olduğunu düşünsün, bir ortamımın, sosyal statümün olduğunu falan görsün de istiyorum. Kız bu sonuçta, önem vermiyorum diyeni de veriyordur diye düşünüyorum.

Esasında sevdiğim, takıldığım arkadaşlarım yarım dönem için gelmişlerdi ve şimdi gittiler. O yüzden şu anda çok fazla arkadaşım kalmadı, yeni insanlarla da daha samimi olamadım. Gönül isterdi ki herkesin beni tanıdığı, 20 kişilik eğlenceli arkadaş ortamıma sokabileyim ama böyle bir şey de an itibariyle mümkün değil. Yine de üç beş kişiyi ayarlarım, onların da arkadaşları falan derken takılabiliriz.

Ya da, bir gündüz bir gece burda kalıp sonra başka bir şehre beraber seyahat edebiliriz. Konusunu açtım bana uyar dedi. Hem gece beraber kalırız filan, güzel olur, eheh.

Evet, herhangi bir tavsiyesi olan?

(Yav bi de restorana falan götürünce hesabı ben ödemeli miyim? Ben daha ucuz diye şehir dışındaki markete gidip toplu alışveriş yapan insanım.)

sorum şu:'dan sonrasını okumadım.

heralde tek takılcaksın angutluk etme kız da yeniden bişeyler olsun diye taa oralara geliyor işte. hamleni yap en kötü hiçbişe kaybetmezsin.
  • KidLazer  (26.02.16 00:06:14)
kızda da bir şeyler olmasa gelmezdi bence de. devam et

  • cekilmis gayfe  (26.02.16 08:57:44)
marketlerden toplu alışveriş yapmanla hesap ödemen arasındaki ilişki nedir?

  • soybean  (26.02.16 12:10:01)
@soybean Yani para hesabı yapmak durumunda olduğum bir dönemdeyim. Hesabı bölüşmem hödüklük olmayacaksa öyle yapmayı tercih edeceğim, anlamında.

  • grv  (26.02.16 15:42:24)
hesap olayını genelde bölüşün ama bence bi kere güzel bi yemeğe götür, yani o kadar geliyor..

  • omonia  (29.02.16 16:06:47)