Önemli Dosyaları Saklama

Abi selam;

Ben önemli dosya/fotoğraf/video vs " sağlam ve güvenli " bir şekilde saklamak istiyorum. 3-4 tane ayrı harici denedim,hepsi ibnelik yaptı. Yüzde 25'ini bir şekilde kaybettim dosyaların.
Bulut için de dosyalar çok büyük.
CD ile de saklamak istemiyorum.
Ne önerirsiniz? Siz nasıl saklıyorsunuz bu tür şeyleri?

3-4 tane harici derken nasıl hepsi sorun çıkardı? Hepsinde her dosya var mıydı? Öyleyse büyük cenabetlik var bu işte. Hani aynı anda ikisi bozulsa üçüncü dördüncüde yedek var işte yav.

neyse, fotoğraf için amazon cloud drive alın yıllık ucuz bişeydi 10-20$ gibi bişey, ve cidden sınırsız fotoğraf depolama. Ha 60$'a sınırsız dosya-video dahil veriyorum diyor o da olabilir. Bu sınırsızlar bir yerde patlıyor, OneDrive vermişti millet 70TB dosya koymuş o yüzden iptal ettiler. Ama benim AmazonPrime üyeliğimle gelen bedava sınırsız fotoğraf depom vardı baya .cr2 Canon Raw dosyaları attım duruyor şu an.

esas sorun, sınırsız depolama olsa bile mesela 1TB dosyayı nasıl upload edeceksin, upload hızı yüksek internet bulmak zor. Belki üniversiteler falan...
  • rodriguez2  (21.02.16 11:15:34)
dropbox'a samsung telefon kaydedince 48 gb veriyor. Kendi içindekilerle birlikte 50 gb'ı geçiyor yerin. Ben öyle yaptım.

  • siradisi00  (21.02.16 11:40:45)
@rodriguez
Biri bozulunca diğerine geçtim, diğeri bozulunca diğerine vs diyegitti, hepsi aynı anda değil yani.

Amazon Cloud Drive'a bakayımn ben.
  • hicunutmam  (21.02.16 11:57:58)
hdd ler için; ben yılda 2-3 kere chdisk vs yapar bakarım/kontrol ederim. 3-4 yılda da yenılerım. daha bısey kaybetmedım.

  • bryan fury  (21.02.16 15:22:04)