Word dosyam silindi Siste Geri Yükleme kurtarır mı?

Transkripsiyon alfabesiyle yazdığım bir metin vardı.
Bilgisayarı bir açtım ki yok olmuş.
Aratınca çıkıyor sonuçlarda ama tıklayınca açılmıyor. dosya bozuk, içerikte sorun var falan diyor.

Bu dosyayı nasıl kuratarabilirim acaba?

geri yükleme işe yarar mı?

windows 7 ve office 2007 kullanıyorum.
aramada şöyle de bir dosya da çıkıyor: ~WRL0808.tmp ve bu dosyanın konumunu açınca kayıp dosyanın içinden yok olduğu dosya açılıyor.

bir de kayıp dosyanın boyutu 160 kilobayt falan gözüküyor. demek ki içinde silinmemiş içerik. sadece açılmıyor. hatta kopyalayıp masaüstüne yapıştırabiliyorum.

easeus diye bir dosya kurtarma programı var. bununla kurtarmayı deneyebilirsin.

  • bite the pain  (20.02.16 12:45:24)
.tmp dosyanı bi yere kopyala uzantısını docx yap sonucu bildir :)

  • gkn  (20.02.16 13:27:12)
@gkn,

SONUÇ: Muhteşem! Kurtardım. Kurtardınız. Birkaç saniyede olay çözüldü. Çoooooooooooo...k teşekkürler.
  • gijilti  (20.02.16 13:41:07)
easeus'un trial versiyonunu yükledim. tarattım. kayıp dosyayı buldu ama düzelt deyince satın al dedi. enteresan! bu nasıl bir trail ki? ara fonksiyonu da bulmuştu sonuçta.

  • gijilti  (20.02.16 13:43:11)
dün kurtardığım dosya üzerinde uzun bir çalışma yaptım ve yine bir şey olur diye bir kopya aldım ve geri dönüşüm kutusuna attım.

bugün bilgisayarı açtım dosya masaüstünden yok olmuş. geri dönüşüm kutusundakini Geri Yükle yaptım ve açtım. yeni yazdıklarım, değişiklikler falan yok olmuş, dosya tamamen dün kurtardığım noktada.

sonra, arattım. bu sefer dünkü gibi bir .tmp uzantılı dosya çıkmıyor sonuçlarda. ama dosyanın kendisi şu şekilde çıkıyor. dosyanın adı çeviri idi. arama sonucunda ~$çeviri.doc olarak gözüküyor. dosya konumunu aç, dedim. masaüstü dosyası açıldı, ama içinde bu dosya yok. yani bir görünmezlik var.

şimdi bu durumda dosyayı kurtarabilir miyim?

yanlışım, PDF olarak bir kopya almamak oldu.

Bu sorunun kaynağı nedir acaba? nasıl tamamen kurtulabilirim?
  • gijilti  (21.02.16 10:58:56)