Hukuki bir durum - ACİL

Merhaba.

Evin karşısında depo var. Yol kenarına park ediyoruz bazen. Bizim tarafta yer olmayınca. Bazen bizi arıyorlar, "kamyon gelecek, aracı çekin" diye. Biz de iyiniyetli olarak çekiyoruz. Bugüne kadar hiç sorun çıkarmadık. Bugün yine aradılar beni saat 3e doğru. Ben işdeyim çekemem, eşimi arayayım müsaitse çeksin dedim. O da değilmiş, bir arkadaşına gitmiş.

Az önce eve gelince bakmış, bizim arabayı 2 araba boyu kaydırmışlar. Arkası da yamuk olmuş, yola doğru.

Bunu yapmaya hakları olmaması lazım. Araba otomatik vitesli, öyle itme kakma iilerine de gelmez. Park frenindeyken itilirse şanzımanın bozulması çok büyük ihtimal bildiğim kadarıyla.

Ne yapabilirim. Şimdi servisteyim, eve varana kadar kamyon gitmiş olacak büyük ihtimalle. Eşime git arabanın fotoğraflarını, kamyonun plakasını çek dedim. Özellikle bizim arabanın tamponunu falan.

Muhtemelen "araba zaten ordaydı biz bişey yapmadık" derler. Bu dırımda ne yapabilirim.

  • arnatuile  (17.02.16 16:55:56)
olayı görecek şekilde kamerası olan bir işyeri varsa görüntüleri rica et. savcılığa şikayet et.

  • kuzey li  (17.02.16 16:59:18)
Hocam depoysa depo ne yapalım. Depoların dokunulmazlığı mı var.

Servisten inip taksiye bindim şimdi.
  • arnatuile  (17.02.16 17:09:11)
Bir sey çıkacağını sanmıyorum. Kamera kaydı vs. olsa da mala zarar verme suçu söz konusu olabilir. Onda da pek bir ceza çıkmaz.

Hukuk anlamında da sizin de kusurunuz var. Tazminat miktarı düşük olur.
  • nakippoyraz  (17.02.16 17:21:54)
hukuki olarak depocunun hakkı yok kıçınızdan element uydurmayın. ne yaparsan yap kaldırımı işgal edemezsin. bu kafalar yüzünden ispark prim yapıyor zaten.

  • KidLazer  (17.02.16 17:32:57)