Cv'de özet ve fotoğraf kısımları

Uzunca bir süredir CV hazırlamadığım için raconu tam olarak bilmiyorum ama şöyle sorayım, internet sektöründeki işlerde CV'ye fotoğraf koyuyor musunuz ya da CV'de özet diye bir kısma yer veriyor musunuz?

Özet denilen olay sanırım 2 satırda cv yi : 5 senelik iş tecrübesine sahip hede hödö diye kendinizden 3. şahıs olarak bahsettiğiniz bir kısım.

Teknik tarafta olduğum için foto ve bu özet denen şeyi hiç iplemedim ama koysam iyi mi olur?

Ben koymuyorum resim. BAyağı yerden de çağırdılar attığım CV mi. sektörle alakalı olabilir belki. Bende projeler kısmı var. Özeti hiç dymadım. Mail olarak atarken cv mi, öçnyazı yazıyorum. ORda özetliyorum dediğin şeyleri .şurda staj şu işte.

  • Cursed Chico  (17.02.16 01:27:09)
türkiyedeyse koy derim. avrupada bazen özellikle resim upload ettiriyorlar bazı durumlarda. zararı yok koy gitsin.

  • KidLazer  (17.02.16 01:33:46)
cv'de fotoğraf olayı normalde doğrudan ayrımcılık olduğu için yurt dışında özellikle koyulmuyor. ama güzel ülkemizde pek çok ik'cı eğer çok dolu/uygun vs değilse fotoğraf olmayan cv'yi iplemiyor. bunun muhabbeti daha önce burada da geçti. bi ik'cı, doğru değil ama ben de dikkate almıyorum fotoğrafsız olanları demişti...

özet kısmıyla ilgili net bilgim yok.
  • nodrap  (17.02.16 09:16:12)
normalde koymamak gerekir, abd'de fotoğraflı cv'lere iyi gözle bakmazlar, doğrusu da budur zaten, ama bizim saçma gösterişi seven ülkemiz farklı düşünebiliyor, ben koymuyorum, patron olsam fotoğraf koymayanlara öncelik veririm, bu jenerasyon gösterişi seviyor işte, ne yapabilirsin, koyup koymama sana kalmış.

özet kısmı öz geçmiş diye bir paragrafta yazılabilir, olur sorun değil.
  • gezegen olan pluton  (17.02.16 09:35:09 ~ 09:36:04)
yurtdışı diye genellemeyin. sadece amerikada konmasına şiddetle karşı çıkılıyor cinsel ayrımcılıkta bulunmamak için. tekrarlıyorum avrupada çokca aranan bi kriterdir ve almanyada çoğu firma sistemlerine ayrıca foto yüklemenizi isterler.

  • KidLazer  (17.02.16 10:31:39)