Annemin sol kolu ağrıyor hangi bölüme randevu

Almalıyım?

bence dahiliyeye gidin o sizi yönlendirsin.

geçmiş olsun.
  • hushhush  (16.02.16 07:28:36)
ne dahiliyesi yahu? bir bolüme randevu almayacaksiniz, aile hekiminize gidin. eger kas iskelet kaynakli bir agri degilse o sizi yonlendirir.

  • fayfim  (16.02.16 08:42:01)
Agri kolda mi kemik agrisi gibi yoksa koltuk altindan mi yayiliyor?

@fayfim +1
  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (16.02.16 08:43:56)
paniklendirmek istemem ama babamın geçen sene uzun süre geçmeyen kol ağrısı mevcuttu, fizik tedavi boyun fıtığı der iken akciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. akciğerdeki tümör kol kaslarına baskı yapıp ağrı yapıyormuş. o kadar çok zaman kaybettik ki,

siz yani önleminizi alın bir göğüscüye gidin film ya da tomografi isteyin mutlaka, bizi uyaran olmadı sizin aklınızda olsun
  • oscar  (16.02.16 11:51:45)
acilen film cekilmesi lazim cünkü dünyada kolu agriyan 3 milyar kisinin tamamina tomografi cekiliyor.

yani babanizin durumuna üzüldüm ama sizin basiniza böyle bir durum gelmesi geri kalan kac milyar kol agrisinin hepsine tomografi cekilmesini gerektirmiyor. o yüzden insanlari böyle yanlis yönlendirip panige sevk etmeyin lütfen.
  • fayfim  (16.02.16 13:11:58 ~ 13:14:38)
paniğe sevk etmiyorum ne alaka ? bizim başımıza geldi, kolu ağrıyor die fizik tedavi bile verdiler, çünkü kol ağrısı ile akciğer kanserini bağdaştıramıyor insanlar. ben burda biz yandık başkası yanmasın diye uğraşıyorum,

onkolog bile kol ağrıyor diye insanlar gelmiyor ortopedi fizik tedavide aylarca zaman kaybediyorlar, o kadar çok hasta bu şekilde geç geliyor diyor,

illa tomografi demedim, göğüscü karar verir ama gidip görünmekte fayda var,
  • oscar  (16.02.16 13:20:34)
basit grip sikayetleriyle doktora gidip altindan kanser cikan belki binlerce, on binlerce hasta var. her grip gögüs hastaligina gitseydi kanser hastalari Doktor bulamazdi. kolu agriyan adamin gogüscüye görünmesinin hicbir mantigi yok. sifir. ancak sizde oldugu gibi fizik tedavici, ortopedist, kardiyolog vs x bir Doktor yahu bu gecmiyor gel buna bir de x yapalim der, sevk eder, öyle. yoksa belki 10 milyon kolu agriyan hastadan 1 tanesinde akciger ca cikabilir diye 10 milyon hastaya tomografi cekilmez. siz kolu agriyan adama benim babamin da kolu agriyordu kanser cikti derseniz o adama yardim etmis olmazsiniz, tam aksine nedensiz yere gece uykusunu elinden almis, nedensiz yere belki bir suru radyasyon yemesine neden olursunuz. yoksa akciger kanserine sira gelene Kadar kemik kanseri olur, meme kanseri olur, kalp krizi olur, olur da olur saymakla bitmez. her kolu agriyan hasta o onkologa giderse ayni onkolog her kol agrisi kanser demek degildir, once ortopediye gitmeniz lazim :( der.

  • fayfim  (16.02.16 13:32:33 ~ 13:33:46)
niye sanki nöroşiruşijisisşdi bölümü falan demişim gibi muamele gördüm anlamadım. dahiliyeci yorumlar ağrıyı ve ilgili bölüme sevk eder hatta bi de yazı yazar hastayı yönlendirirken.??!!

  • hushhush  (16.02.16 14:33:16)