otelden ödemeden cikis yapinca noluyo? (giriste provizyon cekildi..)

simdi dostlar romalilar milanolar
aslen belesci degilim ama tutumluyumdur. simdi adi lazim olmayan 5-star bi otelden kuponla uygun haftasonu kuponu aldik. kahvalti dahil yaziyodu. geldik kahvalti yalan tabi.. 17 ÜRO kisi basi gunluk.. yani 2 kahvalti 68 ediyo..indirim yalan oluyo..
neyse bunlar bastan da provizyon cektiler otele girerkene 450 TL filan..
sonra otelde masaj yaptirdik.. eglence seyini kullandik.. motor simulasyonu iste..
sabah da gayet dogal cikip gittik..
simdi sadece provizyonu mu alir bunlar, yoksa isin pesine duserler mi? cep telefonu filan yok.ama giriste kimlik isleniyo tabi..
basima bisey gelmeyecekse bi daha ugramayacagim bi yer.. kendileriyle baskaca isim de olmaz.. 450'yle yirtabilir miyiz. bu isler nasil oluyo ki tam?

Kullaniminiz 450'den fazlaysa pesine duserler. Ciddi bi' sekilde de dusebilirler. Haklari. Eger daha az kullanim varsa da hepsini hacilarlar.

  • isott  (15.02.16 11:48:34)
size ulaşmaya çalışırlar açık bakiyeniz var diye. Ama çok da kasmazlar.
Baktılar sizden ses çıkmıyor, ne kadar açık hesabınız varsa (450TL'ye filan bakmadan) hepsini karttan çekerler.

Provizyonun ne kadar olduğu bence önemli değil burada. Büyük ihtimalle banka kapatmanızı engeller provizyon var dıye.
  • burfak  (15.02.16 11:55:58)
fiziksel işyeri (internet olsa durum daha farklı olabilirdi), kimliği verdiniz, karttan para çekerken pin girdiniz. tüm harcamaları karttan çekme hakları var. yaptıkları etik olmamış ama yapacak pek bir şey yok malesef.

  • hayirsiz  (15.02.16 11:59:34 ~ 12:00:00)
kartı kapatırsanız babayı alabilirler. alamayabilirler de tabi, akıl vermek gibi olmasın.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (15.02.16 12:49:26)
provizyon çekildiğine göre kart bilgileriniz adamda. provizyonu alırlar yetmezse şayet üstünü çekerler. kartı kapatırsanız banka iletişime geçip gerekli belgeleri gösterdikten sonra kartınız yerine gelecek yeni karttan yine çekerler. (bkz: mail order) sözleşmede açıkça kabul ediyorsunuz bunu.

Arkadaşım araba kiralayıp ceza yedikten sonra bir zekilik yapıp kartı kapattırdı komple kapandı daha sonra bankadan borç ekstresi geldi sonraki ay. yani işin özü adamlar parasını her türlü alır hacı.
  • gozu acik sevisen yahudi  (15.02.16 17:09:14)