abd vizesi kalınacak süre hakkında

Merhabalar, abd turist vizesine başvuracağım, bana planlanmış veya planlanmamış olsa dahi ne kadar kalacağım hakkında bir soru soruyor.

amacım turist vizesiyle yazın 30-40 gün gidip bir kaç eyalet gezmek.

fakat 40 gün bir turist için uzun bir süre, ben oraya ne yazsam? 2 hafta yazsam mesela, vize çıkması durumunda ülkeye girerken "sen buraya 2 hafta yazmışsın o zaman sana 2 haftalık giriş veriyoruz" deme ihtimalleri var mı?

kalacak yer, ulaşım; vize çıkması durumunda halledileceği için kesin bir şey de diyemiyorum açıkçası.

40 gün uzun değil, turist vizesi ile bir seferde max. 6 ay kalınabiliyor. zaten bildiğim kadarıyla turist vizesi sadece 10 senelik veriliyor. kalacak yer ve ulaşım planlarını sorabilirler ama.

  • calincia  (13.02.16 14:00:13)
şengen gibi düşünme 40 gün de kalabilirsin turist vizesiyle abd'de. direk 10 yıllık bize veriyorlar zaten @calincia'nın dediği gibi. yalan söylemeye gerek yok boşuna..

  • nrmnm  (13.02.16 14:04:36)
40 gün uzun sure değil ama hesabınızda ki paraya güvenmiyorsanız 40 gün gezeceğinizi söylemeyin. yine de 10 yıllık verirler zaten. Ben en son gittiğimde 5 ay kalmıştım turist vizesi ile. Sorun olmuyor o kadar.

  • allanpoe  (13.02.16 14:16:43)
Durustluk esas bence. Yani adamlar davranis uzmani gibi. Yalan soyledigini anlarlarsa alacagin varsa da alamazsin. Ama zaten alacaksan 10 sene veriyorlar 2 hafta 40 gun fark etmez. Ayrica giriste sana su kadar kalabilirsin diye tekrar izin vermiyorlar sadece soruyorlar ne kadar kalacaksin falan diye. Yani elindeki vizeyle 6 aya kadar tek seferde kalabilirsin.

  • ghaash  (13.02.16 14:23:51)
Hmm ghaash'in cevabı düzeltmek istiyorum.
Girişte sana su kadar kalabilirsin diye izin veriyorlar. Normalde 3 veya 6 ay oluyor o sure. Pasaporta damga vurduklarında çıkmanız icin bi tarih verilmiş oluyor yani. Girişte de dürüst olmak lazım. Bu arada Pasaport kontrolü icin dönüş biletinizi filan yanınızda bulundurun

  • allanpoe  (13.02.16 14:54:41)
poe+1
son çıkış tarihinizi yazıyor ve söylüyorlar. o da 3/6 ay oluyor.

  • sayns  (13.02.16 15:27:01)
25 mayısta girdiğimde 26 ekim çıkışı yazmışlardı pasaporta.

  • oscar  (13.02.16 21:22:16)