Projeksiyon Cihazı Önerisi

Selamlar,

Günlük yaşantımda televizyonu film izlemek haricinde çok nadir kullanıyorum. Bu sebeple yeni taşınacağım evde tv kullanmak yerine bir projektör + projeksiyon perdesi almaya karar verdin. Ancak, projeksiyon cihazları ile ilgili neredeyse hiç bilgim yok.
Ortamı tamamen karanlık hale getirmeye gerek kalmadan ( yani icabında gün ışığında bile rahatça kullanabileceğim) kaliteli bir görüntü almak için projeksiyon cihazlarında dikkat edeceğim özellikler ne olmalı?
Ayrıca projektörü istediğimde tv yerine de kullanabilmek için nasıl bir cihaz almam gerekli?
Bana önerebileceğiniz bir projektör varsa, mutlu olurum.

not: Fiyatlar ne durumda bilemiyorum ancak 1000 tl yi geçmemesi benim için önemli.

Çok teşekkürler şimdiden.

O paraya büyük ekranlı bir televizyon öneririm. HD projeksiyon cihazları zaten 1000 lira civarından başlıyor. Her ne kadar kaliteli olsa da bir TV'nin yerini asla tutmaz.

  • himmet dayi  (12.02.16 23:38:11)
İstenildiği zaman TV'ye dönüşen bir cihaz ben bilmiyorum. Ama uSB'den medya oynatan projeksiyon cihazları var. Film falan takar oynatırsınız. Bir de ses sistemi ile tadından yenmez. Perde şart mı bilmiyorum. Beyaz düz ve geniş bir duvar da iş görebilir gibime geliyor bütçe dar ise

  • rosencruz  (13.02.16 00:34:02)