Enpara'da vade yenileme hafta sonuna gelirse o güne faiz verilmez mi?

32 günlük vade var.
32. gün cumartesi ya da başka tatillere gelirse vade yenileme pazartesi yapılıyor. dolaysısıyla vade 33 veya 34 olabiliyor. Bu durumda yapılan faiz hesabı yine 32 günlük mü oluyor? yoksa 33-34 günlük mü?

Bir diğer soru:
Şu andaki fazi oranları:
- 32 gün için %12,20
- 92 gün için %12,50

Siteden hesaplatıp faiz getirisini gün sayısına böldüğümde faiz oranı daha düşük olmasına rağmen 32 günlük faiz daha iyi gelir getiriyor durumda.

Acaba bende mi bir mantık hatası var?

www.finansbank.enpara.com

Gün sayısı kadar faiz işler. 32 günlük değildir yani kazandığın bu durumda.

  • piremses  (09.02.16 21:34:32)
enpara'nin hesaplama sistemi akilli, hesap yapilan tarihe vadeyi ekliyor ve haftasonuna gelirse 33-34 gunle carpip gosteriyor sonucu. bir kayip yok yani.

%12.20'nin 12.50'den nasil fazla getirdigini hesapladigini da bilemiyorum. faizin faizi sebebiyle 32 gunluk vade 92 gun sonunda %12.20'den cok az daha fazla getirse de %12.50ye gelmez %12.22 falan olur.
  • ocaan  (09.02.16 22:45:25)
Verdiğin linkin altında yazıyor:

** Vadenin son günü bir tatil gününe denk geldiği durumlarda vade bitiş tarihi bir sonraki iş gününe ertelenir ve hesap bu tarihe kadar faiz kazanmaya devam eder.

Hesaplamayı yaptıktan sonra oradaki ızgara tuşuna basarsan kaç günlük hesaplama yaptığını görebilirsin. Vade başlangıç tarihini 10 şubat aldığın için 33 günlük hesaplama yapıyor.
  • neyehbe  (09.02.16 22:47:04)