utorrent paralı versiyon

Bu torrent'in paralı versiyonu çıkmış. Virüslerden korunaklı filan diyor onun için. Hani virüsleri de antivirüsçülerin çıkardığı söylenir ya. Şimdi ben bunu ücretsiz kullanıyorum ama üstüme virüs salarlar mı, "yaaa premium alsaydın böyle olmazdı işte" dedirtmek için? (bana kasti değil de, genel bir strateji olarak)
Neblim, çok seeder'lı dosyayı değiştirmekler filan.

çıkmaz bir şey, utorrent'te şu anda reklamlar var, premium versiyonunda muhtemelen o reklamlar yoktur :)

dosyayı değiştirirlerse bu farkedilir, firma bir anda çok büyük prestij kaybı yaşar. güvenilir sitelerden (bir torrent sitesi ne kadar güvenilir olabilir?) indirilen ve yeterli yorum/seeder vs. sayısına sahip torrentler temizdir %99 ihtimalle.
  • fakyoras  (08.02.16 13:19:34 ~ 13:22:02)
o parayı versen de bilgisayarına virüs girmeyeceğinin bir garantisi yok. o yüzden böyle kullanmaya devam et.

  • sivil admin  (08.02.16 13:19:54)
seed yapan biri değilsen, alldebrid al derim. son hızda kendi serverlarına indiriyor eklediğin torrent veya magnetleri. sonra da sen adamların serverlarından indiriyorsun.

  • cetoxim  (08.02.16 13:48:59)
utorrent 2.2.1 versionunu kullan reklam yok bişey yok.

  • sutlu nescafe  (08.02.16 15:51:25)
qbittorent +1

  • gezgin rocker  (08.02.16 22:10:43)
uTorrent virüslü değil fakat bu program üzerinden indireceğin crack programların tamamı virüs trojan vs içerir. Bazılarının trojanlarını etkisiz hâle getirdiğin zaman indirdiğin program çalışmayacağı için içindeki zararlı yazılımları yok etmen de imkânsızdır.

Film vs indireceğim diyorsan sorun yok. Elbette filmlerin yanında çalıştırılabilir dosya bulursan bunları imha etmen kaydıyla.

Crack programları yayımlayanlar senin bilgisayarını zombi bilgisayar yapmak (arat işte) ya da kredi kartı kullanmanı bekleyip bilgilerini ele geçirmek için bu zahmete katlanırlar. Kısaca virüslerle torrent'in değil torrent'i kullanan cracker'ların ilgisi var. Bilgisayarını ve bilgilerini ele geçirmeye çalışan o kadar büyük bir kitle var ki anti virüs yazılımcılarının bunlarla uğraşmaktan virüs yazmaya vakitleri olmuyor.
  • neotunc  (08.02.16 22:31:37)
qbittorrent +2

  • toua tokuchi  (08.02.16 22:35:08 ~ 22:35:19)
Güvenlik yazılımları testlerinde en iyi güvenlik yazılımları bile zararlı yazılımların %98 küsürünü bulabiliyor. Bu zararlı yazılımlar bilinen zararlı yazılımlar tabi. Bir de henüz tanımlanamamış yeni çıkmış ya da bilinçli olarak programcısı tarafından sadece çok küçük bir kitle üzerinde kullanılanları var. Bu yüzden insanlar pahalı büyük programların ücretsiz alternatiflerine yöneliyorlar. Mesela Photoshop yerine GIMP var. Bu GIMP kullanıcıları neden crack ps indirmiyor zannediyordunuz acaba?

Format atmak virüslerin 'çoğunu' temizleyebiliyor. Zararlı yazılımlardan korunmanın en önemli yolu adı sanı duyulmamış programları bilgisayarınıza kurmamak. Bırakın crack yazılımları ben softpedia'dan bir program indirdim içinden trojan çıktı. Softpedia yayımladığı her programı test eden en güvenilir download sitelerinden biri. Programı çok şüpheli buldum inceledim ve bingo... Adamlar bellki bir yıl önce kontrol etmiş ve o tarihte bu bilinen bir trojan olmadığından sitede yayımlanmasına izin vermişler. Farkedip siteyi uyardıktan iki dakika sonra yayından kaldırmışlardı. Bedava ve kontrol edilmiş yazılımdan bahsediyorum.

Kuracağınız programların üreticilerinin bilinir olmasına dikkat edin. Yiyeceğiniz ya da üstünüze başınıza süreceğiniz ürünler de markalı olmak zo run da.
  • neotunc  (08.02.16 23:14:35)