Bilgi üniversitesini nasıl bilirsiniz?

Sabah aynı duyuruyu açmıştım ancak tatmin edici cevap alamamıştım.

Yüksek lisansa başlayacağım bir miktarı burslu olarak. Üniversite iyi midir? Buradan mezun olanlara iş başvurularında dönüyorlar mı?

Yani ben uludağ üniversitesi mezunuyum ve hiç bir firma daha cv'e bile bakmadan eliyor beni. Arkadaşım Boğaziçi mezunu. Her başvurduğu yerden çağırıyorlar. Elbette Boğaziçi reaksiyonunu beklemiyorum.

Sonuç olarak bilgiyi nasıl bilirsiniz?

Alan da belirtirseniz sizin için daha yararlı olur.
İletişim ise forsu çok mesela iş konusunda rahat edersiniz. Mühendislik için aynısını söylemek zor.
Ben hazırlığı orda okudum 90 küsürle bitirdim sonra tekrar girdim lys'ye. Pek öyle ahım şahım bir okul değil. Mülakatlarda ooo Bilgi'de de tam burslu okumuşsunuz yapmıyorlar. Yüksek lisansa bana da %50 burs vermişlerdi mülakatta elli kere sordular burs olmazsa kayıt yaptırmayacak mısınız diye hayır dedim. kuruş vermem paşa paşa devlet kazandım :)
İşveren gözünde ooo olması için eğer özelse tercihiniz Koç, Sabancı, Bilkent lazım. Ben Bahçeşehir'i üç senede bitirdim kimse bir tarafına takmadı mesela..
  • cilekli pasta  (04.02.16 18:23:25)
Teşekkür ederim. Bölüm finansal ekonomi.

  • cinayet saati  (04.02.16 18:32:08)