Fransa - Schengen Durumu

Merhaba,
Euro 2016 ilk Türkiye maçı için bilete başvurduk. Uçak biletini de daha ucuz olduğu için Hollanda'dan aldık. Daha sonra Amsterdam'dan tren ile Paris'e geçeceğiz, biletleri aldık.

Şimdi bu son terör saldırılarından sonra Hollanda'dan alınmış bir vize ile schengen kapsamında Amsterdam'dan Paris'e geçmemiz sıkıntı oluşturur mu?

Vizeyi Fransa'dan almak daha mantıklı olabilir mi? Ama bu durumda da ilk giriş Amsterdam olacak. Bu da bir sorun oluşturabilir mi?

avrupa içinde schengeninizle dolaşabilirsiniz. eğer multi giriş çıkışlı ise vizeniz. onun dışında son 2 senedir vizenin ilk alındığı yerden giriş yapılmasına dikkat ediliyor. kapıda geri döndürebilir insiyatifle. o yüzden bence siz hollandadan alın vizenizi. başvururken de yazın hollandadan fransaya geçeceğinizi tarihlerinizi filan. öyle bir alanı var formun.

  • interview with the vampire  (04.02.16 10:18:12 ~ 10:18:50)
Aldığınız yerden girdiğiniz sürece sıkıntı olmaz, zaten pasaport kontrolü olmaz trende yine çok ekstrem bişi yaşanmazsa. Multi olması da önemli değil, schengen bölgesinden çıkmadığınız sürece multi bir fark yaratmıyor.

  • whoosie  (04.02.16 10:18:22 ~ 10:19:11)
ikisinden de alsaniz sorun olmaz. polise fransaya gittiginizi, bilet ucuz oldugundan amsterdamdan aldiginizi, esas gidis yerinizin fransa oldugunu soyler, biletlerinizi gosterirsiniz.

  • fayfim  (04.02.16 11:07:04)