Hoparlor Tavsiyesi???

Az once Logitech Z5500 ses sistemini sattim gitti.

Filmlerde cidden cok memnundum performansindan fakat artik daha "kaliteli" bir ses almak istiyorum. Ozellikle de muzikte.

Var mi onerebileceginiz sik ve kullanisli bir sistem?

*Butceyi de cok abartmasak iyi olur hani. 4 hanelileri zorlamasak ne guzel olur.

uzman sayılmam ama; 4 haneliyi zorlamadan z5500 gibi bi efsaneden daha iyisini bulabileceğini sanmıyorum :(

  • washe  (02.02.16 21:04:59)
Kaliteli ses pahalıdır, hatta oldukça pahalıdır.

Sadece kablolarına 4 haneli rakamlar ödeyebileceğiniz seçenekler var. 1500-2000 aralığı derseniz önerebilirim ama 1500 altı bilmiyorum cidden.
  • sabirstone  (02.02.16 21:18:38)
1500-2000i de zorlamaya calisirim hocam.

@washe tuh satmasaydim keske yav :D yok parasina verdim gitti.
  • brkylmz  (02.02.16 21:30:11)
müzik için istiyosan amfi+kolon şeklinde bakabilirsin. mediamarkt'taki hifi reyonundakilerden. ufak olsun dersen referans monitörü de olabilir

  • yuto  (02.02.16 22:00:14)
arkadaşım şu ürünü alıyorsun, bu duyuruyu da burada kapatıyoruz.

urun.n11.com

bende bunun bir alt versiyonu var, sadece bluetooth ile bağlantı kurulabiliyor ve masaüstü bilgisayarımın esas hoparlörü kendisi. prizden de çekmiyorum hiç. bu yolladığımda 3,5mm aux bağlantısı da varmış, kendi sitesinde öyle diyor yani en azından eu.harmankardon.com

çılgınca tavsiye ederim. merak ettiğin olursa da sor ben cevaplarım.
  • sustum  (02.02.16 22:46:01)
Hocam harman kardonun o modeli cidden mukemmel, tam aradigim sey.

Gel gelelim ki videolardan izledigim kadariyla minicik bise.

Sesi acinca tum odayi muzikle doldurur mu? Sesin kalitesi konusunda cok umutluyum fakat kulagi doyuracak kadar yuksek ses verir mi?

En kisa zamanda dinliycem canlsini.
  • brkylmz  (02.02.16 23:02:32)
Hocam büyük bir salonda kullanmayacaksan son seste zorlanırsın bile.. Hani bunu işi gücü müzik dinlemek olan birisi olarak söylüyorum.. Ha daha kalitelisi daha iyisi yok mu, elbet var. Ama bu fiyat bandında rakiplerine cidden kafa göz dalar. Ben bir de soundsticks 3'e bakıyordum o ara, ona da bir bak istersen..

Bi de biraz kurnazlık olacak gibi ama hiç olmadı ver sipariş n11'den veya başka bi yerden, istemezsen 15 gün içinde sorgusuz sualsiz iade edebiliyorsun zaten.. Denemiş olursun hem :)
  • sustum  (02.02.16 23:13:42)
Ya kimse kusura bakmasın ama istediği kadar dolu/ güzel ses versin harman kardon un o modeli z5500 yanında çöp. Neden derseniz tek noktada duran bir hoparlör asla 5+1 tadı veremez. Ben oyun oynarken ya da film izlerken arkamdan sağımdan solumdan gelen sesi hissetmek isterim ve bunu o harman yapamaz.

  • washe  (02.02.16 23:43:48)
@sustum , yorumundan sonra iyice istaha geldim canli dinleme konusunda.

@washe, birinin cikip bunu demesinden korkuyodum iste ahah
  • brkylmz  (02.02.16 23:53:52)
harman kardon onyx güzel bir alternatif, şunu da değerlendirebilirsin.

urun.n11.com

bass ve görsellik açısından aura daha iyi, 360 derece ses vermesi açısından konumlandırmana göre odanın her yerine eşit seviyede ses dağıtır.

mediamarkt da çalışıyorum. denemediğim ürün kalmadı emin ol. aura cidden iyi.
  • sabirstone  (03.02.16 01:20:57)
istanbul kadıköy'e yakınsan barların ordaki bi hamburgercide varmış bu harman kardondan gidip deneyebilirsin.

  • yuto  (03.02.16 15:04:03)