Projeksiyon makinesi??

Şimdi şöyle oluyor.

Benim hiç televizyonum olmadı, olmasını da istemiyorum.
Ama dizi, film izlemeyi sevdiğim için hep pc'den izliyorum. Sıkıldım artık minnak ekrandan.

Evim küçük hele salonum iyice küçük. Bu dar alanda üstün performans verecek, çok pahalı olmayan projeksiyon arıyorum. Hiç anlamam bu işlerden :(

he bi de ps4 alma planım da var, projeksiyona bağlayamam herhalde? Bağlasam da güzel olmaz sanırım. Fikirleriniz nedir?

Yardım eden arkadaşlara film gecesi benden (şaka şaka evde bende dahil 3 kişiden fazlasına oturmaya yer yok :3)

ev küçük ise televizyon daha mantıklı geldi bana.

  • nedendir bilinmez  (28.01.16 09:01:15)
Senin işini görecek projeksiyon tarzı HD olmalı. HD projeksiyonlar da 1000 lira civarında:

www.bimeks.com.tr

ben olsam 1000 liraya, hatta daha ucuza tv alır öyle izlerim. Hem projeksiyon ne olursa olsun TV kadar güzel gösteremez.
  • himmet dayi  (28.01.16 09:01:29)
en ucuz ve mantıklı yolu tv almak.

  • cetoxim  (28.01.16 09:04:33)
küçük odada projeksiyon rahatsız edici olabiliyor. ben geçen sene bi heves aldım ama kısa bir süre sonra mide bulantısı baş ağrısı yapıyor. en az bi 5-6 metre izleme mesafesi sağlamak lazım sanırım.

  • borumu  (28.01.16 09:14:17)
linkte verilen lg yi aldık gayet güzel tavsiye ediyorum, ps4 de bağlayabilirsin

  • metehan01  (28.01.16 09:26:58)
@borumu oda da o kadar mesafa yoktur. koltuk falan var. yine dönüp dolaşıp tv alcam o zaman. :(
Teşekkürler.

  • nymphe  (28.01.16 09:43:46)
@nymphe

sen yine de mesafeyi bir araştır. ben duvara yaklaşık 100 cm genişliğinde bir görüntü yansıtıp 3 metreden izlemeye çalıştığımda çok rahatsız oldum ama kişisel bir rahatsızlıkta olabilir.
  • borumu  (28.01.16 10:02:57)
projeksiyonun dezavantajları var. soba gibi ısınır, ses yapar, hava aydınlıkken sıkıntı olur. bence de tv.

  • derd  (28.01.16 10:11:06)
6-7 yıldır sadece projeksiyon cihazı kullanıyorum. LG'nin LED lambalı cihazlarını kullandım halen 720P bir cihazı kullanıyorum. Amerika'ya gidersem upgrade amaçlı olarak yine alacağım. (Full-HD ve ışık gücü biraz daha yüksek bir modeli gözüme kestirdim)

İki ay öncesine kadar televizyonum yoktu. 55" 4K bir smart tv aldım ama hala 720p projeksiyon cihazını daha çok kullanıyorum. Görüntü alanı televizyona göre 4 kat daha büyük ve bu boyuta alıştıktan sonra televizyon gerçekten aynı tadı vermiyor.

Kullanımım daha çok film izlemek, oturduğum yerden bilgisayar kullanmak şeklinde.

Gündüz zaten evde olamadığım için aydınlık olması sorun olmuyor.
  • nop  (28.01.16 10:32:25)
biraz elektronikten anliyorsan ve elin yatkinsa eski LCD monitorler ile kendin de bir tane yapabilirsin:
www.youtube.com

youtube ve google'da bir cok kaynak var. ayakkabi kutusundan yapilanlarla ugrasma hic.
1000 TL'nin cok daha altinda yapilabilir diye dusunuyorum.
  • perkele  (28.01.16 12:49:17)