Ikea Ürünleri Hakkında

Ikea'dan bir karyola beğendik, ancak ayakları sanki sağlam değilmiş hissi uyandırdı bizde. Ikea ürünlerini kullanmış olanlar, -özellikle karyola olursa sevinirim- görseldeki yatağın sağlamlığı hakkında fikirlerini söyleyebilirler mi? Her an çat diye kırılacakmış gibi duruyor, bilemedik, ürünleri sağlam mıdır?

harbiden çok ince duruyo lan. ama valla hocam bu güne kadar ikea ürünleriyle ilgili "çat diye kırıldı, elimde kaldı" gibi yorumlar okumadım görmedim. hatta ikeada çalışan kuzenim vardı vakti zamanında. işten çıktıktan sonra teşhir ürünlerini baya ucuza aldı evine eski çalışan olduğu için. sapasağlam hepsi hala 4-5 yıldır. bu bahsettiğim yemek masası, sehpa vs.. tabi.

  • rajaz  (27.01.16 23:37:07 ~ 23:48:18)
@rajaz, ikea'nın bizde iki ufak sehpası var ama çok hafifler, eğer bunun malzemesi de öyleyse dayanıksız olabilirler diye düşündüm. iki kişi yatacak sonuçta. gidip koca mağazada bunu bulmaya da vaktim yok şu an :/

  • hkt  (27.01.16 23:39:07)
@hkt, o zaman işinizi garantiye alıp daha bilinir bi markadan satın alın derim (ider, kelebek, yataş vs..) yatakmış, beyaz eşyaymış pek internetten alma yanlısı değilim. varsa yakınınızda yatak satış mağazaları bi gidin görün öyle alın.

  • rajaz  (27.01.16 23:41:35 ~ 23:43:29)
ikea ürünlerinin ucuzuna kaçarsan elinde kalıor. bu bir gerçek. gerçi abime üst fiyatlardan bir tane karyola almıştık. param parça oldu. düzgün kullansan bir şey olmaz ama ben yatğa kendimi bırakmıştım. zıplamadım, hoplamadım. bıraktım kendimi sadece. ortasındaki tahtaları falan çöktü falan. tavsiye etmem kısaca.

  • liriamer  (27.01.16 23:47:18)
gidip yerinde gör bence. ikea'dan birçok şey aldım. kullanıyorum. genelde ufak tefek şeyler için bir şey diyemem ama koltuk, karyola vs. sağlam oluyor. yine de görmeden alma tabi.

  • cedrus deodara  (27.01.16 23:54:38)
eğer cinsel hayatınız varsa karyola tavsiye etmem. gırç gırç çok ses yapıyor. en iyisi bazalı yatak

  • sta  (28.01.16 00:07:03)
ikeade her cins ürün var.

mdfler mesela, tekrar sökmeye kalkarsan dahi elinde kaliyor. yatak vs gibi seyler zaten sikintili, seni tasiyacak, hareketlerine dayanacak.

görmeden yorum yapmak hos degil ama, benim eski yataklarimda cerceve ile yatak ayri idi. cerceve dandikti, ama asil agirligi tasiyan metal iskelet vardi icinde. öyle olabilir. bakmak incelemek, test vs icin monte ettilerse bir cikip abanmak lazim, dayaniyor mu diye.

mesela dandik bir kitaplik aldim, tasimasi gerekenin en az 5 kati agirliklar yükledim, 2 yildir bükülmedi esnemedi bozulmadi kirilmadi. belli olmaz, görüntüye aldanmamak da lazim son olarak.
  • aynadakiyabanci  (28.01.16 00:10:23)
Ben bundan önceki yatağımı almıştım ikea dan, fotoğraftaki yatağa göre çok daha sağlam görünen bir yataktı. Kullanmaya başladıktan bir süre sonra o ayakları montelediğim yerden çıkmaya, gevşemeye başladı. Her uyandığımda yatağın köşelerine vurarak çıkmış yerleri yerine yerleştiriyordum.

110 kilo olan arkadaşım bir gün gelip yatağıma uzanana kadar o şekilde idare ettim, o yattıktan sonra yatağın ortasına dizilen tahtalar çöktü, kırılmadı, baya esneyerek aşağı çökmüştü. En son yatağı bu işlerden anlayan birine gösterdik, adam geldi o köşelere falan çivi çaktı. Şu an misafir yatağı olarak kullanıyoruz (bir nevi kullanmıyoruz).

Görsel olarak çok güzel tasarımlara sahipler, şu an kullandığım çalışma masam ve bilgisayar masam da ikea dan, gayet memnunum. Ama yatak çok önemli bir şey, şu sıralar yataş ın 40. yılına özel %40 indirimi var, şubat ya da mart sonuna kadardı galiba.

Ortalama insan ömrünün neredeyse 3 de 1 i yatakta geçiyor, yerinizde olsam gidip yataş dan, işbir yataktan falan bir yatak bakardım.

Bunu deneyebilirsiniz mesela, ben gayet memnun kalmıştım.

yatasgrup.com.tr
  • sabirstone  (28.01.16 00:13:16)
sehpadir, sandalyedir, calisma masasidir ivir zivirlar icin ikea iyi bi secenek ama yatak gibi sikca kullanilan urunlerde pek mantikli degil sanki. bazali bi modele yonelebilirsiniz.

  • brkylmz  (28.01.16 08:49:26 ~ 08:50:01)
aynısını aldım 3-4 ay önce.

öyle çok aşırı sağlam değil ama çok dandik de değil. bence fiyatına göre iyi.

cinsel etkileşim içindeyken biraz ses çıktığı da doğru ama öyle çok abartılacak cinsten değil.

kurarken de uğraştırdı biraz 3 kişi olmak lazım en az.
  • contavolta  (28.01.16 09:42:33)
o ünlü ikea sehpası nasıl yapılıyor gördükten sonra ucuz ikea ürünlerine bakmam.

9gag.com
  • kimlanbu  (28.01.16 11:03:54 ~ 11:04:25)