12 ders fazla mı olur sizce?

2. dönem bitirme tezi dahil 6 dersim var. alttan 6 ders daha alıp ortalamayı biraz yükseltmeyi planlıyorum (hedef hepsini aa getirmek) ilk dönem 5 dersi aa getirdim bu arada fikir vermesi acısından.

neyse sizce 12 ders almak mantıksız mı olur. keza ales ve yds sınavlarına da gireceğim düşünülürse. gerçi yds martta ama. bilemedim.

alttan alacaklarımdan biri ingilizce. ona hiç efor sarfetmeyeceğimi de belirteyim sınavlara girmek dışında.

kişiye ve bölüme göre değişir. ben yapamazdım mesela. çift ana dal performansı sergilemen gerekir.

  • zgrydn  (24.01.16 20:04:43)
hayatim boyunca boktan bi ogrenci oldum. bu donem kasmam gerekiyodu, 12 ders aldim 11 tanesini butsuz verdim. ki ben ders calismaktan nefret eden okulu uzatmis haylazin biriyim. buradan yola cikarak basarili bi ogrenci icin aa vermek o kadar zor olmasa gerek.

  • icim urperiyor  (24.01.16 20:47:14)
ben en fazla 8 ders aldim, iclerinde 4 proje, 1 de bitirme vardi. cok zor gelmisti bana :)

hangi bolum bilmiyorum ama 12 ders bana fazla gelirdi.
  • fakyoras  (24.01.16 20:49:59)
Fazla. Ben 9 ders alıp 8'ini vermiştim, özellikle finaller çok hırpalıyor. Geniş düşün. 12 ders alırsan fazlalık olan dersler AA gelmediği gibi diğer derslerin notunu da düşürebilir. 9-10 tane al, optimum verim sağla.

Ya da "siz yapamadınız diye ben de mi yapamıycam hıh" de, al 12 dersi de, yapabiliyor musun sen yapamıyor musun birlikte görelim, yaparsan helal olsun diyelim, yapamazsan da "eee biz demiştik" diyelim. :)
  • yirmisantim  (24.01.16 20:55:33)
Bolumune gore degisir, bir sey soyleyemem. Aof uluslararasi iliskiler falan ise istedigin kadar ders al mesela:)

  • stavro  (24.01.16 20:58:25)
Hepsini aa getireceksen 12 zor derslerin bölüm dersi olduğunu sayıyorum.

Max 9 olsun yds ales kas. Bir ders alsam birinci olacağım ama almıyorum onun yerine ders çalışacağım bence sen de öyle yap ortalaman aşırı düşük değilse.
  • yahveyire  (25.01.16 00:05:29)
düşük yav. 2.56

  • anti-kahraman  (25.01.16 08:19:56)