Metallica ve yaş

Bugün bir arkadaşım, üniversiteyi bitiriyorsun hala Metallica dinliyorsun yahu dedi. Saçmalık, ne alakası var yaş ile dedim. Merak ettim, burada Metallica dinleyen 20+ dostlar var mıdır?

www.youtube.com

iyi akşamlar.

Ben hala dinliyorum. Ayrıca müzikle yaşın tam olarak bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. 5 yaşındayken de Barış Manço dinliyordum hala dinliyorum.

Bu arada geçen Helloween konserinde yanımdakilerden biri ben bunları lisedeyken dinlerdim demişti sanki müzik aşamalı oyun aq.
  • bartholomew87  (22.01.16 17:38:53)
kill 'em all'dan sonra çok bozdular.

  • kargn  (22.01.16 17:40:11)
36 yaşındayım. Yirmili yaşlarımın başındayken sadece metal müzik dinlerdim. Artık her türden müzik dinliyorum. Aradaki tek fark bu. Yoksa Metallica candır ve her yaşta dinlenir tabi ki. Belki arkadaşın "sadece" Metallica dinlemene istinaden böyle bir yorum yapmıştır. Çok da umursanacak bir şey yok.

  • don toblerone  (22.01.16 17:44:28)
o değilde metal müzik öldü ya..

  • dedim dedim de kime dedim  (22.01.16 17:46:27)
15'imde gece gündüz dinliyordu. 30 oldum arada dinliyorum. yaşla alakası var bence. yani 15 yıl boyunca gece gündüz metallica dinleseydim bir sıkıntı var demekti.

artık metal de dinlemiyorum zaten. arada tek tük.
  • mermize  (22.01.16 17:46:39)
@don, sadece metallica dinlemiyorum tabi, arkadaş denk geldi ve böyle bir cümle kurdu.

  • makarnavodka  (22.01.16 17:48:22)
Bunun yaşla bir ilgisi yok tabii; adam 50 yaşında metal müzik yapıyorsa sen de dinlersin o ayrı bir konu ama metal müzik genel olarak miadını doldurmuş gibi. Belki o yüzden terk edilebilir ama şu yaşa geldim/geldin metal müzik dinlenir mi amk tavrı çok sığ bir hareket.

  • angelus  (22.01.16 17:53:58)
En gıcık olduğum tipler o arkadaşin gibi düşünen tipler işte. Sanane lan metallica da dinlerim cob da dinlerim ceza da. Eğer böyle yaftalamaya kalkacaksak asıl komik olan koca koca adamların club pop dinlemesi aslında

  • rapon  (22.01.16 17:58:21)
metallica; kim ne derse desin, ne kadar saçma sapan kişilerin geyiklerine malzeme olmuş olursa olsun kaliteli işler yapmış bir grup. metallica'dan bağımsız olarak ise hiçbir şeyden alınan zevki yaşla koşut görmemek gerekir, aksi büyük dalyaraklıktır.

  • floydian  (22.01.16 18:15:50)
29 yaşımdayım ben de burdayım. mezarıma fade to black ten sözler yazdırma planım var.

iyakşamlar.
  • washe  (22.01.16 18:24:30)
Yaşla alakası yok.

  • bigbadabum  (22.01.16 18:26:21)
şu entry de şurda dursun; o arkadaşına bunu okut lütfen.

eksisozluk.com
  • washe  (22.01.16 18:31:21)
ben de 29 yaşındayım, artık kafam kaldırmıyor doğrusu. arada dinliyorum o kadar.

  • dust in the wind  (22.01.16 18:36:35)
20-25 yaşları arasında ben de dinlerdim. şimdi aklıma getirdin bir master of puppets açıp dinleyeyim bari :) oradan da iron maiden bilemedin black sabbath geçişi yaparım, pink floyd veya led zeppelin'le kapanışı yaparım.

  • burya  (22.01.16 18:39:02)
üniversitede dinlenir de, belli bir yaştan sonra kafa kaldırmaz.

  • antikadimag  (22.01.16 18:44:53)
@burya, yanına da bir bira açtın mı tamamdır :)

  • makarnavodka  (22.01.16 18:46:37)
öncelikle metal müzik öldü evet. rob halford da geçen değindi bu konuya.

ancak dinlenilen müzik türü/yaş gibi aptalca bir kıyaslama olamaz. o anki ruh haline bağlı olarak dinleyebilirsin ki metallica'nın her ruh hali için şarkısı var denilebilir. atıyorum unforgiven , aç 40 yaşında dinle, dinlenir.
  • halitkin  (22.01.16 19:09:38)
benzer bir duyuruya yazdığım şeyi buraya aynen yapıştırıyorum:

''yahu neden böyle şeylere takıyorsun ki hocam? seviyorsan bitmiştir. birileri bir şey diyecek diye hiç bir şeyi yapmaktan çekinme. bu her şey için geçerli. şeyli şeyleri de ne çok kullandım. hadi kal sağlıcakla!''

demek istiyorum ki sen mutlu musun? o zaman sorun yok.
  • umutlarivarolankisi  (22.01.16 19:13:26)
@umut, bu duyuru açmamın nedeni söylenileni taktığımdan değil, yetişkin olarak dinleyen var mı merak etmemden dolayıdır. yoksa o arkadaşımın da ne dediği çok umrumda olan bir durum değil :)

  • makarnavodka  (22.01.16 19:18:05)
37 yaşıma giriyorum bu sene, ilk onlarla başladım metal müziğe, hala da ara ara dinlerim. Son İstanbul konserlerinde sahnede yer alan şanslı kişilerdendim bu arada, hayatımın en güzel günlerinden biriydi.

  • diabolus79  (22.01.16 19:31:34)
arkadaşın ne dinliyor çok merak ettim.

çok çok nadiren hâlâ Guns N' Roses, Metallica falan dinliyorum.
  • sen git ben geliyorum  (22.01.16 19:37:38)
@sour; metal dinleyici kitlesinin yaşla beraber azaldığını görmemek ve yaşla alakası yok demek için çok farklı bir kafaya ihtiyaç var. herkesin zevki kendine ama 100 kişilik örneklem içinde 40 yaşında kaç kişi dinliyor metali, ya 65? peki 25? anladın değil mi ters orantıyı? kesinlikle yaşla alakalı.

  • antikadimag  (22.01.16 19:52:16)
otuz yaşındayım, metallica nadir olsa da metal müzik hala dinlerim.

  • devilred  (22.01.16 19:56:19)