ttnet adsl ve telefon hattı kapattırma, superonline'a geçiş

ttnet hatlarımı iptal edip superonline'a geçmek istiyorum. iptal için şahsi başvuru gerekiyormuş.

internetsiz kalmamak adına nasıl bir sıra izlemek lazım? bugün gidip dilekçeyi versem, sonra hemen superonline'ı arasam sıkıntısız hallolur mu?

bir de ttnet'in hattı kapatmayıp icraya kadar fatura bindirmeye devam ettiği şikayetleri gördüm, böyle bir şey yaşamamak için ne yapmak lazım?

öncelikle ttnet hattını dondur. Dondurduktan sonra superonline işini hallet. sonrasında da ttneti kapattır. ben mesela kapamadığım için 6-7 fatura borcu birikmiş. taksitlendirdim onu ödüyorum şimdi.

  • interview with the vampire  (19.01.16 09:41:01)
önce dondur derken? direkt iptal edilmiyor mu?

  • gmzo  (19.01.16 09:49:42)
Öncelikle bu hatlar ADSL mi Fiber mi? Buna göre küçük farklar olabilir.

Ama öncelikle Superonline ı ara, mevcut müşteri olduğunu ve geçiş yapmak istediğini bildir. Eğer TT'ye taahhütün var ise onu da bildir ve taahhüt ile ilgili cezanın da karışalanıp karşılanmadığını sor.
Bundan sonra eğer geçiş ADSL den ADSL'e ya da ADSL'den Fiber'e olacak ise, önce evine hat ölçümü için veya port kontrolü için bir ekip verecek. Alt yapı onayından sonra ise sana kurulum için gün verilecek. Sen de Fiber geçisi için kurulum günü ya da ADSL geçisi için kurulumdan bir önceki gün TTNET'i arayıp kapatma talebini ileteceksin. Bu başvurunu yaparken kesinlikle dondurma veya nakil istemediğini tekrar tekrar söyleyip, hizmetin iptalini isteyeceksin.
Sonra sana TTNET bir ofise gitmen gerektiğini söyleyecek ve tabiki bu gereksiz, yapman gereken şey faks çekmek. Telefonda faks ile bilgilendirme yapmak istediğini belirtecek ve faks numarası isteyeceksin. Sonrasında da iptal dilekçeni verdikleri numaraya kimlik fotokopin ile birlikte göndereceksin. Dilekçende hizmet numaranı, adresini belirtecek ve yeniden hizmet iptali dışındaki dondurma, nakil gibi hiç bir işlemin yapılmasını kabul etmediğini bildireceksin.
Sonra seni birkaç defa ikna etmek için arayacaklar, bu konuşmalarda evet yada evet gibi algılanabilecek hiç bir cümle sarf etmeyeceksin. Sakın ha onların verdikleri tekliflere kanmayacaksın yoksa dondururlar ve bir kaç ay sonra açıp fatura kesmeye devam ederler. Bir kaç defa daha bu ve bağlı hizmetlerimin iptalini istiyorum deyince kapatma gerçekleşecek. Kapatma günün de dilekçeyi faks çektiğin gün olacak.
  • cursor  (19.01.16 10:27:17)
ilgili dilekçe örneği de;

Konu: Hizmet İptal İşlemi
TTNET Anonim Şirketi İlgili Kişisine,
Ben ............, iptal ön işlemi tamamlanmış, ......... Hizmet numaralı ve ........ Hesap Numaralı İnternet hizmetimin ve buna bağlı olan şirketiniz ile ilgili bütün aboneliklerin ivedi olarak iptalini talep ediyorum.
Hattımın iptal dışında; dondurulması, taşınması, askıya alınması vs. gibi diğer işlemlerin yapılmasını kabul etmiyorum.
İptal işleminin tamamlanarak, sonucunun tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ederim,

Tarih-İmza

Adres:
GSM:
E-posta:
EK: 1- Kimlik Fotokopisi
2- İptal Talep Formu

iptal talep formunun linki: www.ttnet.com.tr
  • cursor  (19.01.16 10:35:33)
@cursor çok teşekkür ederim. fiber altyapı işi proje aşamasındaymış, şimdilik 16 gb olan kampanyadan yararlanacağız. superonline'ı arayıp başvuru yaptım, gelip interneti bağladıkları gün de telekom'a belirttiğiniz dilekçeyi ileteceğim, dilekçe gününde kapatmak zorundalarmış ne de olsa, böylece internetsiz kalmamış oluruz.

  • gmzo  (19.01.16 11:02:39)
size şöyle bir şey söyleyeyim,
asla ama asla adsl ise superonline'a geçmeyin. bundan dilim oldukça yandı.
yalın adsl bile alsanız telekomdan numara taşıyamıyorlar, telekomu iptal ederseniz superonline'daki internetiniz de kesilir.
  • uuth  (19.01.16 11:05:38)
yanlış olmasın adsl için iki kez gelinmesi gerekiyor.

1. ziyaret tt teknik ekibi tarafından altyapı onayı için yapılıyor, eğer hali hazırda aktif bağlantınız var ise bu gerekli olmayabiliyor. Ama yine de Superonline bu ekibi size yönlendiriyor. Eğer bu sırada size eskisinin yerine yeni hizmet numarası tanımlarlar ise internetiniz kesilecektir.

2. Ziyaret superonline kurulum ekibi tarafından yapılıyor. Bu ziyaret için TT ekibinin superonline'a uygundur bilgisi vermesi gerekiyor. Sonrasında size bu ekip yönlendiriliyor. Normalde 48 saat içerisinde bu kurulumun yapılması gerekiyor. Ama tabiki bu sarka biliyor. Ve bu kurulum işini Superonline için yapan şirkete ulaşmak kelimenin tam anlamı ile imkansız. Oturup beklemekten başka çareniz kalmıyor.

Yani eğer size yeni hizmet numarası tanımlanacak ise, normalde bunu yapıyorlar. TT ekibinin geldiği gün artık eski hesabınızı kapatabilirsiz, zira zaten hattınız kesilmiş olacak.
Ancak aynı hizmet no ile devam ederseniz yani hattınız kesilmez ise, 2. ekibin gelmesinden önceki gün kapatma işlemini tamamlamanız gerekiyor.

Yani en iyi ihtimalle 1 gün, kötü ihtimalle birkaç gün internetsiz kalacaksın. Bende bu süre 2,5 gün oldu.
  • cursor  (19.01.16 11:23:46 ~ 11:24:00)
@uuth müşteri hizmetlerinde görüştüğüm kişiye durumu izah ettim, bir sorun olacağını söylemedi ama? yani internet ve telefonu iptal ettiğimde yalın olarak devam edebileceğimi söyledi?

  • gmzo  (19.01.16 12:05:57)
@gmzo elbette biz taşıyamıyoruz demezler. alt yapı kaynaklı olarak bazı numaraları taşıyamıyorlar. bire bir yaşadım, yalın adsl faturası ve telefon faturası ödedim 2 sene boyunca.

adsl kesilir muhatap bulamazsın. ttnet alt yapısında kaynaklanan sorunlar bizi bağlamaz deyip aradan sıyrılırlar. çok çektim çok. taşırsanız allah şimdiden sabır versin.
  • uuth  (19.01.16 12:17:58)
@uuth teşekkürler uyarı için. o halde şimdilik ttnet ile devam etmek daha mantıklı görünüyor, zaten 10-15 tl gibi bir fark olacaktı yalnızca faturada.

  • gmzo  (19.01.16 12:25:07)
@gmzo superonline'ın fiber alt yapısı gelene kadar en mantıklı karar bu olur.

  • uuth  (19.01.16 15:52:53)