nedir bu sony

Telefon alacağım bir süredir, bakınıyorum.
Ayfon değil, android alacağım. Aklımda bir kaç model vardı
LG g3 de olumsuz yorumlu coğunlukla, bir de samssung note4 iyi galiba, kalemli, o ama aşırı pahalı sanki. Telefona 1700 filan veremiyorum.

Ama baktığım her forumda, her soruda bir şekilde sony xperia z serisini siddetle övenler çıkıyor.
Bu varken başka bişey almak aptallık, derecesinde hatta!
Gerçekten bu kadar iyi mi? Bu dev fark ne?

Mühendislik güzel, batarya, sağlamlık, su geçirmezlik, stereo ses falan güzel şeyler. Çok anlam yüklemeden, sağlam bişey almak en güzeli. Z3 compact aldım mutluyum.

  • hasmetizm 2046  (14.01.16 14:21:02)
bende z3 compact kullanıyorum. sağlamlık konusuna katılmıyorum, hem ön hem arka camı kırılmaya müsait hassas camlar. hiçbir koruyucu cam / kapak kullanmama hatasına düştüğüm için benimkinin ön camı kırıldı, yaptırdım. ama buna rağmen seviyorum telefonumu. şık, kullanışlı ve kamerası iyi.

  • reptillia  (14.01.16 14:29:55)
bir daha asla sony telefon almam. z3 compact aldım.yere düştü ekranı kırıldı. ekranın gelmesi için 3 ay bekledim. bana maaliyeti 650 lira oldu. kvk ya sorduğumda garanti dışı olduğu için ekran kırılması 1000 tl istediler. ben de ilk başta çok memnundum. ekran değiştikten sonra garantiye bile gitse su geçirmemezlik özelliği bozuluyormuş aklınızda bulunsun. 2-3 ay geçmedi kulaklık girişi bozuldu durup dururken. sonra da mikrofonu. aldığıma alacağıma pişman oldum. hayır yedek parçası yok piyasada hiç bi yerde. bi telefon alırken şunu farkettim, o ülkede çokça kullanılan bir telefon markasını tercih edin. samsung ya da iphone derim. başına bir şey gelse en azından zibil gibi yedek parçası var. bu arada kamerası da çok b*ktan haberiniz olsun. aldığıma bin pişman oldum. ( bu arada evet sorun çıkarmazsa, ilk zamanlarda telefon çok iyiydi yiğidi öldür hakkını yeme ama başına bir şey gelirse götürüp atın telefonu daha iyi. en azından pskolojiniz bozulmaz.. )

  • busuta  (14.01.16 14:36:55)
Su geçirmez diye reklamı yapılıp sudan bozulan bir telefon.

  • i was made for you  (14.01.16 14:38:39)
busuta'nın söylediklerine tamamen katılıyorum. Ben de paramla rezil oldum sony yüzünden. Garantiye gönderdiğimde ise telefonun sıfır parası kadar bir tamir ücreti çıkardı kvk. Aman diyim siz siz olun bulaşmayın. Çevremde xperia telefonu olup da ekranı açılmayan yok henüz. Hiçbir şekilde de üretici hatası demiyorlar, herşeyi müşteriye yüklüyorlar.

  • pinkman1  (14.01.16 14:54:02)
Su geçirmez değil, suya dayanıklı diye reklamı yapılan telefon. Bir kova suya daldırın diye değil, yağmurlu havada kullanın ya da banyodaki buhardan etkilenmesin diye yapıldı. Kendi sitesine girerseniz açıklamaları görürsünüz zaten.

Belediye dağıtmış gibi herkesin elinde olan telefondan almak istemiyorsan sony alırsın. 1000-2000 lira veriyorsan birazcık şeklin olsun di mi?

Ayrıca gerçekten sağlam ve dayanıklı. Kullanıyorum mutluyum, değiştirirsem yine sony alırım.
  • yirmisantim  (14.01.16 14:54:50)
xperia z2 kullanıyorum 6 aydır. çok memnunum valla ben. tavsiye ederim.

  • deranzo  (14.01.16 15:04:59)
Öncelikle, övülenler z serisi sanırım ve onlar çok pahalıymış bana göre.
2000'e yakın paralar.

Memnun olan da, kırılsa da yine alırım diyor :)

Ama olumsuz yorumlar da önemli noktalar.Zaten benim teknik sıkıntılardan uğraşmaktan, bozulacak psikolojim bile kalmadı. Bu işte sıkıntı çıkmasa keşke.
Sorun çıkması zaten bir olay, bi de üstüne yedek parça, garanti sorunları bu kadar problematikse, beni cidden kurtardınız. Uyarılarınız ve yardımınız için tekrar teşekkür ederim.
  • neynep  (14.01.16 15:13:24)
z2 telefonum vardı, şarjdayken ayağım takıldı, yarım daire çizip yere düştü, şarj olmamaya başladı.
garantiye verdim, anakartını değiştirip verdiler. telefon sıfır gibi oldu.

garanti işi biraz şans, benimki paralel ithalattı hatta :)

şimdi z3+ kullanıyorum, bariz ısınıyor, güncelleme gelmesini bekliyoruz... onun dışında hızı, kamerası, suya dayanıklılığı filan on numara. üstüne bir şey döküldü, yağmurda ıslandı derdi yok. görüntüsü de güzel.

ekleme: suya dayanıklı deniliyor da su da geçirmiyor tecrübe ettiğim kadarıyla. havuzda filan video/fotoğraf çektim, bana mısın demedi :)
  • fakyoras  (14.01.16 15:24:32 ~ 15:33:40)
@yirmisantim, madem öyle niye kendi sitesine suyun altından çekilmiş fotoğraf koyuyorlar?

www.sonymobile.com

İlk başta tam da benim dediğim gibi reklamı yapılıyordu, sonra baktılar becerememişler kıvırdılar. Ne hikmetse hâlâ kaldırmamışlar ama o fotoğrafı.

www.greenbot.com
  • i was made for you  (14.01.16 15:26:04 ~ 15:28:42)
@i was made for you, çünkü suistimal edildi. Millet jak kapağına şarj kapağına dikkat etmeden yıkadı telefonu sırf hava atmak için, sonra telefonu yakıp garantiye koştular. Ben de o linkini verdiğin xperia ZR'yi kullanıyorum. :) Bilinçli kullandığım için telefonuma hiçbir şey olmadı. Defalarca da ıslandı. Ne zaman ıslansa dikkatlice kapağını açıp kuruladım. Evet, suya dayanıklı ve bataryası değiştirilebilen iki üç telefondan biri. :) Ama şu an suya maruz bırakmam, çünkü kapaklarının contaları kullanıma bağlı olarak çürüdü ve yırtıldı. Neredeyse iki yıl olacak.

Düzgün kullanırsan tank gibi telefon. Samsung elinden kayıp düşünce ekranı dağılıyor. Benimki kaç kere kapaklandı bir şey olmadı. Belki de şanstan, bilmiyorum.
  • yirmisantim  (14.01.16 15:51:19)
sakın haa

  • Big bada bum bum  (14.01.16 20:05:18)