beyaz'a neden bu kadar yukeniliyor?

Pek takip edemedim de nedir olay dava acilmis vs. yav bu beyaz netti?

öğretmen olduğunu zanneden ya da iddia eden bir kadın beyaz show'u arıyor, çocuklar ölmesin... diyor. beyaz teşekkür edip alkışlatıyor. sağ kesim kızıyor, "propagandaya alet oldun" diyor, "o kadar da beyaz değilmişsin meğer" diyor. sonra yanlış bilmiyorsam haberlerde açıklama yapıyor ve "propagandaya alet oldum, ah eşek kafam, özür dilerim" diyor. şimdi de diğer kesim "vay efendim sen nasıl sözünden dönersin, ne yani çocuklar ölsün mü???" diyor. diğer yandan hakkında dava da açıldı. bi de pkk da beyaz'ı eleştirmiş falan... yazarken gülmemek için zor tutuyorum bu arada kendimi. ne saçma ülke lan.

ha kadın öğretmen değil bu arada ve yalan söylüyor programa çıkmak için. bunu da atlamayayım şimdi aşırı hassas insanlar gelir kızar bana.
  • soso  (12.01.16 23:34:19 ~ 23:40:41)
E hakkaten de anlasilacak bi olay degilmis bu. Sozlukten falan baktim azicik bi sey anlamayinca sorun bende sanmistim ben de...

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.01.16 23:36:46)
Ibreti alem icin uzerine gidiliyor (gosteriliyor) ki baskasi en ufak bir sey yapmaya cesaret bile edemesin. Klasik Tayyip hukuk ve ceza yontemi. Klasik otoriter yontem.

  • f_d  (13.01.16 00:11:50)
Yaziktir ama ya. Beyaz ki tam orta yolun yolcusu ne etliye ne sutluye karismayan bir adam...

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.01.16 00:27:59)
Sanmiyorum sorusturmadan bir sonuc ciksin. Arka planda opusup barismislardir zaten coktan. Maksat korku yaymak.

  • f_d  (13.01.16 00:32:31 ~ 00:32:58)
komplo teorisi üreteyim. şimdi bu canlı yayınlarda sesi rahatça sansür uygulamak için 7 saniye geç veriyorlar. isteseler kadının "alo" dedigi andan itibaren sansürü uygularlar, biz kadının tv başında ne söylediğini duyamazdık. stüdyoda da ilk cümlesinden itibaren bağlantı koptu havası yaratılıp hattan alabilirlerdi. kimse de ne olduğunu anlamazdı diye düşünüyorum.

veya kadın ilk cümlesini söylediği an beyaz bunların hassas konular olduğunu, kendilerinin bir eğlence programı olduğunu, bunları konuşmanın bunortamda doğru olacağını soyleyip yayından alabilirdi ki 20 yıllık televizyoncu bunu rahatça yapabilirdi.

kurgu olup olmadığı konusunda şüphelerim var aslında. birkac gün sonra hükümet kanadından beyaz'ın özrüne destek aciklamasi gelebilir.

şu an ekranlarda en masum görünen, aile çocuğu imajı olan beyaz'ı bu konuda araç olarak seçmiş olabilirler.

o değil de o telefon bağlantısı ne kadar pürüzsüzdü. bir tane mi cızırtı, parazit olmaz.
  • montauq  (13.01.16 00:56:07)
kendiliksiz olduğu için

  • gang leader of wasseypur  (13.01.16 01:31:08)