Kayak montu önerisi...

Konu hakkında hiçbir fikrim yok ve kayak montları hakkında bilgi edinmem gerekiyor. Kaliteli ve uygun fiyata nereden ve hangi markalardan bulabilirim? Daha da ucuza getirmek adına toplu alım yapabileceğim üretici firma tarzı yerler var mıdır? Alırken nelere dikkat etmeliyim?

Dechatlon'da ucuz. Ama kalitesi hakkinda hicbir fikrim yok oradaki urunlerin.

  • stavro  (11.01.16 02:34:29)
Istanbuldaysaniz slalom sport vardi bagdat caddesinde. Kaliteli seyler satiyordu ve ozellikle indirimde asiri pahali degildi diye hatirliyorum.

  • kuehles blondes  (11.01.16 02:42:36)
  • freetakilir  (11.01.16 02:46:20)
4 gün önce decathlon'dan 130 kusur liralık olandan aldım ben. 2 gün önce Kartalkaya'da deneme fırsatım oldu. Beklentilerim rüzgar, soğuk ve su geçirmemesi idi, geçirmedi :)

Bu arada neredeyse herkeste şu modelden var www.decathlon.com.tr
  • elon  (11.01.16 08:35:44)
cebinizdeki paraya göre değişir. tahmin ediyorum ki sıradan pist kayağı ile ilgileniyorsunuz. çok efor sarfetmezsiniz o yüzden. aklıma gelenleri sıralayım aşağıya.

1) biraz izolasyonlu olsun hareket çok etmeyeceksiniz üşütmesin
2) kar etekliği olsun düştüğünüzde belinizden kar girmesin. o ne derseniz: goo.gl bilekleri de koruyabiliyorsa benzer bir mantıkla tadından yenmez
3) koltuk altı fermuarları olsun. vücutta ısıyı en rahat atabileceğiniz yerlerden biri koltuk altıdır. terlediğinizde göğüs fermuarını açıp üşütmektense onları açıp vücut ısınızı düzenleyebilirsiniz.
4) su geçirmez ve rüzgar geçirmez olsun. ama nefes alabilir olsun tabi. para varsa gore-tex astarlı ürünler iyidir tabi ama anında 1000tl civarına çıkar fiyatlar. sıradan bir kayakçının 5000mm su geçirmezlik değerinin üstüne ihtiyacı yoktur. aynı şeyi pantalon alırsanız ona da uygulayın derim.
5) ben fermuarın neredeyse buruna kadar kapanmasını seviyorum. boynu çeneyi ve hatta burnu rüzgardan koruyorsunuz böylece.
6) kapşonu kask üstüne takmaya uyumlu olsun. bu sizin açınızdan çok gerekli değil ama yine de seviyorum ben.
7) içeride büyük bir gözlük cebi olursa rahat edersiniz gözlüğünüzü saklarken
8) kolda skipass için cep varsa sok çıkarla uğraşmayıp turnikelere sürünerek geçebiliyorsunuz. genelde sol kolda oluyor.
9) ceplerde drenajlar oluyor bazen. eldivenleri ıslak ıslak koyduğunuzda oradan süzülüp gidiyor. o da güzel bir özellik.

türkiyede uppa var böyle montlar/pantalonlar yapan. bir iletişime geçin belki yardımcı olurlar toptan satış konusunda.
www.uppa.com.tr

sen olsan naparsın derseniz bende haglöfs couloir var. almaya kalkarsanız 500€ falan olması lazım etiket fiyatı. ben 200€'ya almıştım zamanında. dağ tepe dinlemeden kullanıyorum her türlü outdoor aktivitesinde. indirimde yakalarsam izolasyonsuz olarak bi marmot alpinist alabilirim ama onun da amerika etiket fiyatı 600$

not: dağcılık ile ilgileniyorum. yemeyip içmeyip ekipmana para veriyorum bakmayın siz bana.
  • argent dawn  (11.01.16 09:05:04)