berlin gezisi

Barcelona ve roma ya gidip cok begenmis birisi olarak berlin'den zevk alir miyim? Gelecek yaz avrupa gezime buradan baslayabilirim. Guzel meydanlar, muzeler ve bira seven birisiyim. Ne dersiniz?

bence doğru tercih, köln de olabilir ama.

  • alcapon  (08.01.16 18:54:17)
valla bizim de bi berlin gezi planımız var, baya gezi kitabı okudum, wikitravel okudum çok içimi açmadı, yalan olmasın. ama zaten pek almanya sever bi insan olmadığımdan da olabilir.

gitmedim henüz, gidince belki fikrim değişir
  • la noix  (08.01.16 19:02:27)
berlin'i roma ve barselona gibi akdeniz ülkeleri ile karsilastirmak yanlis olur, kulvarlari cok farkli. ama müze ve birasever birinin sevmemesi mümkün degil. avrupa gezisi yapip berlin'i es gecmek ayip olur.

  • shi aila  (08.01.16 19:15:23)
Ne aradığına bağlı biraz bence. Güzel meydanlar, müze ve biraysa istediklerin bence seversin. Ama ben Almanya'nın ve Avusturya'nın Türk yoğunluklu şehirlerinde bunaldığım kadar hiçbir yerde bunalmıyorum açıkçası. Yerel halk sana turistten çok alamancı gözüyle bakıyor tipten dolayı, oradaki alamancılar da ölümüne akp'li zaten onlar da sana ters bakıyor. Sikeyim böyle şehri deyip en hızlı şekilde çıktım her zaman(Berlin'e gitmedim ama 7-8 şehir gezmişimdir Almanya + Avusturya'da, Berlin de farksızdır bence).

  • noluyo yaa  (08.01.16 19:25:23 ~ 19:26:20)
söylediklerine bakılacak olursa bence Berlin'i es geçme tam senlik. evet çok fazla türk var ama bu bir rahatsızlık oluşturmuyor bence ki zaten sen onlarla iletişim kurmak istemedikten sonra seninle direk iletişim kurmazlar. ama benim iletişim kurduğum bütün türklerin hepsi çok sıcak kanlı insanlardı, ama hep bir İstanbul'dan Berlin'e gezmeye mi gelinir abi tavrı vardı. sadece bu fikirlerine katılmıyorum, berlin çok güzel bir şehir, keşke fırsatım olsa da yaşasam diyeceğim şehirlerden birisi...

  • benim de soyleyeceklerim var  (08.01.16 19:38:45)
berlin cok guzel sehir +1

sehrin havasi roma'dan farkli tabi ama ikisi de kendi icinde guzel.
kesinlikle git. burgermeister'de hamburger ye benim icin.
  • jedilance  (08.01.16 20:04:42)
bizim merkez ofis orda, ne zaman gitsem alman iş arkadaşlarımız bizi muhteşem salaş ve keyifli jazz barlara götürüyorlar böyle ara sokaklarda falan, bayılıyorum :).

genel olarakta çok seviyorum ben berlin'i. beklentinize göre değişir ama müze ve bira dediyseniz zaten es geçmemelisiniz...
  • Phoebe  (08.01.16 20:23:19)
berlin abartılmış balon bir şehirdir :) şaka bir yana bana sorarsanız berlin pek de turistik bir şehir sayılmaz. sonuçta etkileyici bir mimarisi falan da yok aslen, ikinci dünya savaşını tüm şiddetiyle yaşamış olması nedeniyle. musemsinsel ya da museums island ingilizce adıyla gerçekten görülmeye değer ve gece hayatı biraz işte. yoksa neyi var allasen berlin'in o kadar yolu tepmeye değecek? mevzu bahis bira ise de yine özel bir durumu yok berlin'in almanya'nın herhangi bir yerinden.

  • bosver nicki  (08.01.16 20:35:18)