uclu prizi masanin altina sabitlemek istiyorum

bunu nasil masaya pek zarar vermeden yapabilirim? masanin alt tarafinda sabit dursun istiyorum uclu. bazi masalarda kendiliginden var bu, guzel bisi epey. masa da ikea'dan bi masa, civi mivi caksam dagilir mi suphesi icindeyim. www.ikea.com.tr bundan.
ne onerirsiniz maker dostlar? nasil sabitliyim sizce ucluyu masaya?

www.ikea.com.tr boyle bi urun varmis da nasil monte edecegimi anlamadim katalogdan :<

masaya zarar vermek istemiyorsan plastik kelepçeyle masa ayağına sabitleyebilirsin. az zarar vereyim dersen masa altına çift taraflı banla yapabilirsin ama o çok uzun süre dayanmaz. bana sorarsan ya vidalayacaksın altına yada plastik kelepçeyle ayağa sabitleyeceksin. sen seç.

  • rampris2  (07.01.16 01:22:39)
3M in cift tarafli banti cok uzun sure tutar. benim aynayi ve daha bir suru seyi yillardir tutmakta kendisi :D

  • kuehles blondes  (07.01.16 01:34:35)
cdn.ikea.com.tr verdiğin ürünün montaj klavuzu bak mengene gibi çalışıyor yarısı üstte yarısı alta geliyor ve sıkıştırıyorsun masanın kenarına o yüzden masa kalınlığı önemliymiş. Senin masan 25 mm ama o ürün max. 20 mm lik masalara uygunmuş yani o sana olmaz ama keşke olsaymış çok başarılı :(

  • ekaterina  (07.01.16 02:24:49)
@rampris2 , plastik kelepcenin cok uzun olmasi gerekmez mi? koca masayi kelepcelemek gerekir yani. ustelik masanin ustunden de gorunur kelepce, masanin kullanimini etkiler bu.

@kuehles, ya duvara poster yerlestirme gibi seyler icin ideal o cift tarafli seyler de, prizde surekli bi karsi kuvvet olacak, mesela surekli fis takip cikaracagim, cikarirken muhtemelen elimde kalir bantta :/

@ekaterina, beni cok uzdun ya...
  • hjarteblod  (07.01.16 02:26:49 ~ 02:27:21)
Denemekten zarar gelmez bence.
Cikarirken bir elinle de prizi tutarsin mesela.

  • kuehles blondes  (07.01.16 02:30:51)
Neyse ki aklıma çözüm geldi migrosta çift taraflı taşıyıcılı bantlar var 8 kg taşıyor 4 lüsü onunla yapıştırabilirsin :)

  • ekaterina  (07.01.16 02:31:21)
sıcak silikonla sabitleseniz?

  • saclarimdaki papatyalar  (07.01.16 02:32:47)
  • ekaterina  (07.01.16 02:34:21)
@ekaterina, bu da bant gibi sanki karsi kuvvet uygulayinca cikacak gibi duruyor, sabit duracak seyler icin idealmis gibi geliyor hep. denicem ama bu kadar konusmanin uzerine :p

@papatyalar, aslinda net bi cozum o ama cekiniyorum, bant mant olsa cikarir atarsin ama silikon hep orda durucak, 2cm saga sola alayim olayi yok. bu bant hikayeleri calismazsa denicem ama
  • hjarteblod  (07.01.16 02:44:40)
Mesela duvara yapıştırdın diyelim, bandın çıkması için; karşıdan çekmen değil yukardan aşağı çekmen gerekiyor. O cırtlar belki çıkabilir çok şiddetli çekersen ama onlar da geri yerine oturuyor bastırınca.

  • ekaterina  (07.01.16 02:47:29 ~ 02:47:47)
Cift tarafli bant al iste, Niye hicbir seyi begenmiyon aga?

  • baldur2  (07.01.16 05:17:46)
koli bandı şeklinde çift taraflı bant tutar üçlü prizi.

ben bilgisayar masasına yapıştırmıştım. üzerinde 1 adaptör 5 tane fiş olan 6'lı prizi 4 sene boyunca yerinde tuttu o bant. biz halı kaymasın diye halının altına da yapıştırıyoruz.
  • montauq  (07.01.16 09:43:33)