öyp'li var mı? senet işine nasıl girebildiniz?

yani kafayı kırdım akademisyenlik de akademisyenlik diye ama, 200-300 bin liralık senetlerden bahsediliyor, iki tane de kefil istiyorlar. kendimi bu riskin altına sokmak hadi eyvallah da, babamdan bile isteyemem sanırım ben bunu siz nasıl cesaret ettiniz?

o senetler başka üniversitede okuyup sonra kazandığım üniversitede çalışırım mezun olunca dersen oluyor benim bildiğim kadarıyla. kazandığın üniversitede kalırsan olmuyor.

bir de yabancı dilin kötüyse hazırlık okursan oluyor sanırım o senetler.
  • benim adim kerim hepinizi severim  (05.01.16 15:37:10)
@benim adim kerim hepinizi severim öyp'de kadro açılan üniversiteler genellikle yeni kurulmuş bölümleri içerisinde barındırıyor, yani isteseniz de istemeseniz de başka üniversiteye gitmek zorunda kalıyorsunuz eğitim için. sonrasında da dönüp ilk atandığınız üniversitede eğitim süresi kadar zorunlu görevinizi yerine getirmek durumundasınız. aslında mantıklı ama bu işi bu miktardaki senetlerle yapmak akıl karı değil.

yani gerekirse zorunlu görevini yerine getirmeyen akademiden filan men edilsin gerekirse de 300 bin lira senet imzalamak, iki kefille, akıl karı değil gibi.
  • gmzo  (05.01.16 15:47:34)
Ben de OYP'ye basvurdum. Kefil icin kimi gosterecegim belli degil hala. Kefilim yok desek ne oluyor acaba?

  • alperz  (05.01.16 16:37:28)
@alperz görevlendirme alamayacağınız için ilişiğiniz kesiliyor tabii ki.

  • gmzo  (05.01.16 16:55:02)