yurt dışında aranmak

Efenim durum şu:

9 aylığına Amerika'ya gidecek bir şahsiyet, Türkiye'deki hattını önemli olabilecek iş telefonları için açık tutmak istiyor. Karşıdan gelecek aramaların arayana ekstra maliyeti olmaması için ne yapmak gerekir?

Bu amaca uygun avantajlı bir tarife/paket var mıdır?

Vodafone un yurtdışını da kapsayan paketleri çok avantajlı oluyor.Normal ülke içi tarifeden fiyatlandırıyor falan. Ama Amerika bu (avantajlı )paketlere dahil mi onu vodafone bayilerinden sormanız lazım.

  • primetime  (05.01.16 12:04:42)
Amerika'dan Türkiye'yi aramak Türkiye'den Amerika'yı aramaktan ya da Türk hattıyla ABD'de yaşamaktan daha ucuz. Süpermarketten 30 dolara sana tüm dünyayla 300 dakika konuşma fırsatı verecek bir telefon satın alabilirsin. Müşterilerine böylece kolayca dönüş yapabilirsin.

  • Traveller  (05.01.16 12:22:20)
@Traveller,

insanlar buradaki hattı arayınca en azından çağrı bırakabilsin, ben voip/viber falan neyse onun üzerinden ararım zaten diyo. Önemli olan arayana patlamasın..
  • bipolar  (05.01.16 13:08:12)
Uluslararası görüşmelerde ülke içi arama ücreti arayana, uluslararası dolaşım ücreti yurt dışında olana fatura edilir.

Yani müşteriler ekstra ücret ödemez Türkiye hattını aradıkları zaman.
  • cakabo  (05.01.16 13:11:11)
yurt disinda sen türkiye hattini kullanirsan senin türkiye hattini arayan kisiye ekstra bir maliyet olmayacaktir, bu durumda aranilan olarak sadece sen roaming ücreti ödeyeceksin. Arayan kisi senin türkiye hattini aradiktan sonra senin nerede oldugun onun icin önemli degil. Almanyadayim türkiye turkcell hattimi kullaniyorum, insanlar beni ariyor ve onlar icin türkiyede birini aramaktan farki yok. Zaten öbür türlü olsaydi aradigimiz kisinin nerede oldugunu takip etmek zorunda olurduk, bu da sacma olurdu, o türkiyede degil diye ben niye roaming ödeyeyim. Ayrica internet bankaciligi gibi nedenlerden dolayi türkiyede bir banka kullaniyorsan türkiye hattini yurt disinda yasasan bile tutmak durumundasin. en uygun cözüm cift hat cift telefon.

  • emrahday  (05.01.16 13:14:50)
Yanlış Bilgi. Türk hattınla yurtdışına çıktığında, hem arayana hem aranana girer.

  • PoscheN  (05.01.16 14:30:53)
poschen arti 1. iki tarafa da giriyor.

  • baldur2  (05.01.16 14:53:20)
porschen -1
daha 2 hafta önce yurtdışındaydım. arayana giren çıkan yok

  • la noix  (05.01.16 14:55:06)