is degisikligi yapayim mi?

1 yil tecrubeli bilgisayar muhendisi. yapilan is kalitesinden ve ogrenilen seylerden memnun degil. maas 4500. orta buyuk bir sirket. bir yandan master yapiliyor, okula biraz uzak olmasi dolayisiyla derslere gitmek filan ugrastiriyor. su anki durum bu.

5 ay once kurulan bir startup. kuruculari baya saglam kisiler(northwestern'dan doktorasini almis bir eleman ve eski bir google calisani). sirketten hisse onerisi(1% filan). maas 3500. yapilan is tatmin edici, cok ogretici. okulun icinde olacagi icin master'i rahatlatacak ama diger ise gore baya yogun is temposu.

bu durumda isinizde kalir miydiniz yoksa yeni ise mi gecerdiniz, ne yapardiniz, neden yapardiniz?

tesekkurler simdiden.

bin liranın eksikliği nelere mal olur onu düşün. büyük değişikliklere sebep olmayacaksa değiştir, iş tutmasa bile hem öğretici olduğu için fayda sağlar, hem de sonradan iş bulabilecek potansiyele sahip olursun; kaybedecek çok bir şeyin yok yani.

  • baba jo  (03.01.16 22:29:52)
hisse olmasi iyiymis ama %1 az beah. ben olsam ya maasta ya hissede pazarlik yapatim biraz.

  • fortisvita  (03.01.16 22:30:16)
4500 1 yıllık muhendis icin baya iyi para. 3500 de az degil yani, iş ogrenmek icin gecilir. amaa startup'ta calısacagın adamın kafası cok önemli. ben bi yazılım işi icin kendi şirketini kuran bi herifle gorusmustum, o anki maasımın 1.5 katını ve turlu imkan teklif etmişti ama gorusmede o kadar igrenc tavırlar sergilemişti ki dedim böyle bi egoyla ugrasacagıma hiç bulasmam bu işe. kucuk firmanın böyle bi dezavantajı var.

  • galandar kostumu  (03.01.16 22:37:06 ~ 22:38:02)
değiştirmezdim
fazla çalışıp az kazanacaksın

  • basond  (03.01.16 22:40:22)
ben muhtemelen startup'a geçerdim, hem master'ı rahatlatacak hem de 3500 lira da zamlandığı anda eski maaşa yetişebilecek durumda, aynı zamanda startup'ı şekillendiren demirbaşlardan olacaksın. hisse de bir avantaj.

  • arkburak  (03.01.16 22:42:42)
değiştir kaptan.
4500 ile 3500'ün çok farkı yok

%1 hisse demek iş büyürse ilerde büyük para demektir.
  • technicalte  (03.01.16 22:43:07)
Ben olsam iş aradım ama daha düşük maaşa iş değiştirmezdim.Her iş değişikliğinde daha çok maaş almaya çalışmak gerekir.

Start up seni çok istiyorsa pazarlık yap maaşını yükseltsin.Şu an aldığın maaştan bahset.
  • turkuaz  (03.01.16 22:55:54)
Bir sene tecrubeli bir bilgisayar muhendisi icin bence en onemli sey yetenek gelistirmek. bu paradan su asama icin daha onemli bence is temposundan bagimsiz. yogun olmasi(adami bitirecek seviyede degilse) bir eksi olmayabilir. startup'un ne kadar sure idare edecegi onemli bir konu. isten ciktiktan sonra bir ay sonra kapanacaksa sikinti. adamlara planlari nasil para ne kadar idare edecek filan gibi konulari konusmak onemli. maasinin dusecegini soyleyip daha fazla hisse isteyebilirsin.

  • oshamahue  (03.01.16 23:46:57)