yılbaşında bozcaada?

yaptık bi delilik otel rezervasyonunu ayarladık ama oralar yılbaşında nasıl olur, nereye gidilir napılır bilemedik? daha önce yılbaşı zamanında gitmiş olan varsa "sıkılmayacaksınız" demesine ihtiyacımız var gibi. :/

4 gün gidiyorsanız sıkılırsınız, ada havası yazın bile soğuk olurken kışın ısınmak zor olur. 1-2 gün için keyifli olabilir, sakin sessiz şarap kestane

  • try again fail again fail better  (28.12.15 14:27:48)
perşembe akşama doğru orda olup pazar sabah çıkmayı planlıyoruz. :/ 31i gecesini geçirmek için mekan öneriniz var mıdır?

  • 10032007  (28.12.15 14:37:21 ~ 14:38:50)
Mekanda yemek ye odada vakit geçir. Bu mevsimde adanın olayı bu. Tabi feribot seferlerine göz atmayı unutmayın. Yemek için Rum mahallesinde battı balık var. Mekanların kalite fiyat eğrisi birbirine yakındır

  • oligomer  (28.12.15 15:04:37)
adam restoran güzel ama ufak yer sorunu olur.

  • thewizardofearthsea  (28.12.15 15:22:10)
Dehşet sıkılacaksınız geçmiş olsun. Bol bol odada takılırsınız artık.

Ben yazın 1 günlüğüne konakladım. Yaz vakti olmasına rağmen sıkıldım. Bozcaada kalmak için değil bence. Günübirlik gezip geçmek için.

Kalınca otele gidiyorsunuz otel sizi kazıklıyor. Fiyatlar fahiş. Bakkala girip alışveriş yapıyorsunuz bakkal sizi kazıklıyor. Restaurant ve kafelere hiç girmiyorum. Anca iskelede turlaraınız bi de merkezdeki sokakları gezersiniz. O da yapılmaz çünkü hava soğuk.

Düzgar güllerini görmek,adanın diğer tarafında gezmek için araba gerek.

Geçmiş olsun
  • tavish11  (28.12.15 18:09:25)
Yılbaşında veya yazın, ne aramak istediğinizle ilintili. Biz 35 yıl İstanbul'da yaşadıktan sonra adaya geldik ve her günümüz keşfetmekle geçiyor. Sabah erken başlayıp koy koy gezip şarap için. Akaşm üstü hava kararmaya yakın siesta yapın. Akşamına zaten sınırlı olan birkaç yerde eğlenebilir, rakı balık yapabilirsiniz. Evet burası Bodrum, Alaçatı, Taksim, Kadıköy gibi değil. Kabul. Bunu arayanlar zaten sıkılacaklardır.

Kış ayında Battı Balık, Adam vs hepsi kapalı. Yazan arkadaşlar işkembei kübredan sallamışlar. Kışın Boruzan, Yakamoz, Vahitin yeri ve Sosyal Tesisler açık. Hepsinde yılbaşı programı var. Telefonlarına internetten ulaşıp, rezervasyon yapın, yoksa açıkta kalırsınız.

Herkesin kazıkladığını duydum da bakkalı ilk kez duyuyorum :)) İnanayım mı bilemedim. 6 veya 7 tane bakkal/market açık. Salak olma, kazıkladığını düşünüyorsan git öbüründen al. Hepsinde fiyat aynıysa sende sorun var demektir, fiyat odur.
  • cordoba  (29.12.15 01:02:31)
@cordoba

Arkadaşım ben otele gitmeden önce yol üstündeki bir bakkala girmiştim. Merkezde bir yerdi. Su tıraş bıçağı bisküvü gibi basit şeyler aldım. Fiyatlar normale göre 2 katıydı.

6 veya 7 tane bakkal market gezecek zamanım ve mecalim yoktu. İlk gördüğüm yere girdim ve aldım. Pahalı mıydı?Evet "bence" pahalıydı. Adanın fiyatı o olabilir. Evet tatil yerleri sene boyunca kışın değil yazın gelen turistten para kazanıyor. Ama bu ucuz ve pahalı kavramlarının anlamını değiştirmiyor.

Sen madem adada kalıyorsun artık. Ben geldim ve geçtim. Bir daha da gidersem günübirlik giderim. Asıl sen salak olma. Bir su almak için 7 tane market dolaş. Ondan sonra en ucuzunu al. Tamam mı adalı zeka küpü. :))
  • tavish11  (29.12.15 17:28:19)