Harry Potter Serisi

Harry Potter filmlerini ve peşinden kitaplarını yalayıp yutmuş, 9 yaşındaki çocuğa uygun başka kitap serileri arıyorum. Narnia günlüklerini önerdim ama ısınamadım dedi. Bundan başka seçenekler var mıdır? Kitapları baştan okumaya başladı başka kitap okumayacak diye korkuyorum.

Percy jackson sevebilir.

  • stereoseyfi  (27.12.15 10:31:34)
Doctor who'nun kitaplarını sevebilir.

  • noluyo yaa  (27.12.15 10:41:48)
bitmeyecek öykü'yü önerebilirisiniz. kitap okumayı çok seven bir çocukla ilgilibilim kurgu roman. yaş uygunluğunu bilemiyorum yalnız, bir bakın isterseniz. kitap da çok tatlı, iki renkli basılmış filan.

  • dasher  (27.12.15 10:47:29)
Diger fantastik kurgu kitaplar olabilir mi? Ben kitap okumayi o kitaplarla sevdim mesela simdi o kitaplari borcum yuzunden alinik/satiliga koydim icim aciyor gidecekler diye. Yasi uygun degil diye dusunebilirsiniz fakat etrafimdaki cogu arkadasim kitap okumayi fantastik edebiyatla sevdi. David eddings, margaret weis, raymond e. feist gibi yazarlari onerebilirim. Ozellik feist baslangic icin cok iyi bir tercih olabilir.

edit: ( bkz: #1028272 )

2. edit: www.idefix.com
bu kitaba da bakmanızı tavsiye ederim.
  • odinin sakali  (27.12.15 11:08:53 ~ 11:14:22)
peggy sue serisini önerebilirim.

  • eleutheiros  (27.12.15 12:09:38)
Yerdeniz Büyücüsü ile devam edebilir, Harry Potter serisinden sonra çok uygun bir geçiş olur. Hatta hem şimdi okur hem de ileride okur zaman zaman. Ayrı ayrı hoşuna gider.

Her yaşın ayrı güzelliği var :)
  • burka  (27.12.15 12:42:33)
yerim o çocuğu ya! percy jackson olur, narnia basit geldiyse yüzüklerin efendisi olur. yerdeniz fazla felsefi gelebilir. dedektif kurukafa var bir de, o da aynı hp gib eğlencelidir eğer aradığı eğlenceyse.percy de eğlencelidir.

  • mesgul ve huzursuz  (27.12.15 14:55:25)
www.goodreads.com

o yaşlardaki bir çocuk için iyi bir seri olabilir.
  • sayns  (29.12.15 13:47:48)
(bkz: fablehaven )

  • baba jo  (29.12.15 13:49:33)
Percy Jackson > Yer Deniz > LOTR sırasıyla bence :)

  • pandispanya  (29.12.15 13:50:38)