cs go mouse

merhabayın

cs go da mouse performans a ne kadar etki eder. razer deathadder alınca iyi ki almışım denir mi yoksa gereksiz mi?

%20-30 etkiler diyorum ben.

  • hjarteblod  (27.12.15 00:24:30)
Standart mouse ile gamer mouse arasında fark olur ama, gamer ile razer arasında muazzam bi fark olmaz. Yani aradaki fiyat farkına değecek kadar...

Bende logitech g300'du galiba mobildeyim şuan, o var ve çok memnunum.
  • ssiradanbirigibi  (27.12.15 00:28:10)
gün gelir dersin ki ben ne bok şeylere para harcamışım amk.

sonra bir bakarsın çoluk çocuk aynı şeylere hevesle saatlerini veriyor sen başından kaldırmaya çalışıyorsun.

buda böyle bir anımdır. :D
  • gozu acik sevisen yahudi  (27.12.15 00:34:58)
kaliteli ve orta-üst düzey oyuncu farelerinin hepsi iş görür performans olarak, asıl mesele rahatlıktır aralarındaki fark konusunda bana kalırsa. deathadder aldım ben rahat bir kalıbı olduğundan ve çoğu kişinin de en rahat bulduğu mouselardan biri... ama bunu beğenmeyip steelseries sensei-rival vs sevenler de var. mouse pad de qck+ aldım geniş olsun diye, klave altını da kaplayacak gibi xxl olanlar da var ama qck+ mouse alanı için iyi, fazla fazla yeterli.

  • ucan spagetticanavari  (27.12.15 00:37:45)
abi alıştığın fare en iyi faredir.

bizim bir arkadaş csgo'yu 800x600 tüplü monitörde, dandik 5 liralık farede oynuyor, herif eagle master zart zurt rütbede. ha keza bende mw2'yi dandik laptopumla 10 liralık iğrenç laptop faresiyle oynarken 30-2 gibi rakamları görüyordum.

farenin pahalılığı konforu etkiliyor sadece. yok raporlama hızıymış yok bilmemneymiş yalan dolan. zaten fps oynuyorsun az dpi yeterli. fazla para gömme.
  • mattiadestro  (27.12.15 02:48:42)
etkisi olmaz diyenlerin tek kelimelerine dahi katılmıyorum.

eski oyuncuyum ve cs:go oynamaya başladığımda iyi bir mouse'um yoktu ama ne zaman deathadder aldım, oyun performansımda hissedilir bir artış oldu. tabi her şey donanımda değil; yetenek, tecrübe ve pratik gerekiyor. global olmadım ancak konumuz bu değil. alabiliyorsan al. çok rahat ve kullanışlı bir mouse. pişman olmazsın. beklentilerini oldukça karşılar.
  • air  (27.12.15 03:00:16)
g300s kullanıyorum, vallahi çok etkiliyor. çok dediğim %40-45 arası, hani aman bunu alınca supreme/global olucam diye bi beklenti olmasın.

ama rahat olduğun, eline tam oturan bi maus aldığında gerçekten oyunda senin kolunmuş bir uzvunmuş gibi oluyor. razer almadım, o kadar paraya değer mi bilmiyorum ama g300s bana şu an gayet yeterli geliyor.

yalnız ben bi hata yaptım sen yapma, maus aldım ama mousepad almamıştım, keşke alsaymışım diyorum. skatezleri biraz çizildi oyun oynarken araya bi parçacık kaçınca sinir ediyor bi de onu temizlemeye uğraşıyorsun oyun esnasında.
  • dronia  (27.12.15 10:20:54)
@mattiadestro tüplü monitör 800x600 kötü değil bir sürü kişi var üst düzey monitörde çözünürlük düşürüp kare ekran oynayan bu oyunu... ayrıca tüplü monitörlerde input lag olmadığından cidden büyük artı sağlar.

mouse içinse dpi ayarlanabilir olması açısından önemli yoksa 10000dpi ile fps oynamayacak kimse. ama hatasız olması önemli, atlamaması önemli ve raporlama hızı önemli.
  • ucan spagetticanavari  (27.12.15 13:56:20)