Kindle book store

Merhabalar,

Kindle için Amazon'dan kitap almak istiyordum, biraz bakındım US adresi olmaması sorun oluyor deniliyordu. Bir deneyeyim dedim sorun etmedi, 1-click ile istediklerimi alırken 5. kitaptan sonra uyarı vermeye başladı. Ne yapsam ne etsem? Sallama adres versem kartım TR fatura adresli olduğu için hop dur derler mi yine? Başına gelen, çözüm bulan?

please contact us or change your country to complete your purchase.
You attempted to purchase an item while in a different country than listed on your Amazon account.

ben tr adresi ve kredi karti ile onlarca kitap aldim.
amazon account adresin ile ip adresin ayni ulkeye mi ait?
sadece amerikadan aliniyor diye bir sey olmamasi lazim.
  • medievalman  (27.12.15 07:57:09)
Paypal ile almayı dene?

  • noluyo yaa  (27.12.15 09:28:26)
Amazon'da TR adresim var, Kindle'ım US olarak görünüyor. IP'de de bir değişiklik yapmadım, normal giriyorum.
VPN falan kullanmadım. 5'ten sonra blokladı beni resmen. ;( Genelde yeni US adresli account açın, vpn ile girin vs. denmiş. Zaten normalde hangi ülkedensen oradan alman gerekliymiş konuyla ilgili yorumlar var.

Amazon'da paypal geçmiyor bu arada.
  • rabbititus  (27.12.15 10:21:34)
Valla zenmate ile US seçince oldu. Başıma taş yağmasa bari sdşlkf.

  • rabbititus  (27.12.15 10:25:36)