Alttan su yemiş laptop

Alttan yüzeysel olarak bir miktar su yemiş. ama kasanın altı tamamen ıslaktı hani. şuan herşey düzgün çalışıyor. ama inanılmaz yavaş. pc her parçayı görüyor onda da bir sıkıntı yok. ama dediğim gibi inanılmaz yavaş ve zamanında kaldırdığı oyun ve programları şuan açamıyor da . biz hdd öldü galiba diye düşündük ama değiştirmeden önce bir de sizlerin fikirlerini alalım istedik. nolmuş olabilir?

valla tam birşey diyemem ama www.hepsiburada.com yağsız kontak spreyi var benim kasa çok tozluydu boşalttım yarım kutuyu arkadaşın klavyesine meyve suyu dökülmüştü yapış yapış olmuştu onada verdim oda sıktı düzelmişti biraz ama o kutuyu boşaltmadı pinti herif

  • Kozmik_Rakun  (22.12.15 11:36:00)
su ile ilgisi olacagini sanmiyorum. zaten fan o kalan suyu da az çok kurutur. yenisini satin almadan önce:
temiz bir win7 formatı atın.
bir de 2 gb ram ise 2gb daha ek ram takviyesi yapın. zaten 4 gb ise kalsın o zaman.
hazir alti açilmişken iyice tozlardan arindirin. hdd deki gereksiz bir çok dosyayı da silin. hdd den dönüş/devir sesi normalden yüksek geliyorsa, onu da degistirmeyi en son olarak düşünün.
yani daha ne diyeyim :)
paranız cepte kalsın
  • 1adam  (22.12.15 12:15:09 ~ 12:17:09)