Premium oyuncak/figur sirketleri

marvel, star wars vs. karakterlerinin premium figurlerini, bustlerini falan satan sirketlere merak saldim, koleksiyonlarina bakip ic geciriyorum. boyle 50$'a satilan, cirkin boyali seyler degil de detayli, ince islenmis seyler istiyorum. simdilik sadece Sideshow'u bulabildim. var mi bildiginiz bir yerler boyle? life-size, 1:1 iron man falan da olur, darth vader helmet olur, efendim levitating iron man figuru falan. boyle tatli seyler. fiyat ust siniri yok gibi dusunun. alici degilim bakiciyim bir sure.

en güzelleri sideshow collectibles ve kotobukiya. kotobukiya'nın action figürleri pek güzel değildir ama hareketli parçası olmayan figürler,, dioramaları gayet iyidir.

Sideshow'dan daha iyi ve pahalı şeylere bakıyorsan markadan çıkıp özel üretim, el yapımı figürlere girmek gerekiyor. Onun bir üstü zaten movie prop. oluyor.

bir de bu işin lego ayağı var her ne kadar soruyu karşılamasa da. Ancak o ekolü seviyorsan tüm gerçekçi figür tercihlerini solda o bırakabiliyor.
misal; s409.photobucket.com
  • rygard  (20.12.15 04:42:51 ~ 04:48:37)
cok tesekkurler yanitiniz icin :)

pek sevmiyorum acikcasi lego. sideshow veya kotobukiya urunlerini tr'de satan bi magaza var mi peki bildiginiz? boyle gidip dukkanda incelemek istiyorum mesela. istanbul'dayim. sizin var mi collectible bir seyleriniz, bakayim?
  • hjarteblod  (20.12.15 04:53:26)
sideshow'u getirenler jbc. web siteleri; www.jbcyayincilik.com
sevdiğim de adamlar,Ankara firması.
şuradaki life size yoda gibi; www.jedbang.com baya fantastik şeyler oluyor stoklarında her daim.

Ama çoğu şehirdeki çizgi roman figür dükkanlarına ürün veriyorlar.
Misal istanbul; www.arkabahcecizgiroman.com (çok var aslında istanbulda ama yeni uyandığımdan %20 kapasite ile çalışıyor beynim, bir tek bu geldi aklıma)

kotobukiya'nın bir dağıtıcısı var mı bilmiyorum ama ebay'den daha ucuza temin edilebiliyor figürler türkiyedeki dükkanlardan ziyade.

Internetten alışverişlerde en büyük rehber youtube. hemen her figürün en az 3 4 tane doğru düzgün review'i oluyor.

benim figürler hep alien, bir de bolca lego star wars.
  • rygard  (20.12.15 05:08:04 ~ 05:11:47)
durumum olsa şunu alırdım misal; www.jedbang.com

  • rygard  (20.12.15 05:19:41)
Hot toys'u Dc ve Marvel'da tek geçerim. Aksesuar bakımından daha başarılı bence ss'ten. United cutlery çok güzel replika yapar, Noble Collection da iyidir. Weta var bir de.

Avrupa yakasında pow var Kanyon'da, Anadolu'da ise Caddebostan'da var büyük Şubeleri. Kadıköy'de dreamers, gerekli şeyler ve köstebek var ayrıca; buralarda bulursun. Internet sitelerinden bak ne var ne yok diye.
  • baba jo  (20.12.15 09:11:03 ~ 09:19:31)