grange'ın kızıl nehirler adlı romanını okuyan var mı?

burdan bir arkadaş tavsiye etmişti. sözlükte de baya beğenilmiş. sorum şu: 55 sayfayı bitirmeme rağmen zoraki okuyorum. hani nerde o sürükleyici ve akıcı hikaye? ilk 50-60 sayfa böyleyse tamam sorun yok da ne zaman hareketlenecek bu kitap?

ben de onun ilk önce şeytan yemini ve siyah kan kitaplarını okumuştum, ikisi de çok akıcıydı ve ikisini de çok sevmiştim. sonra kızıl nehirler'e başlayınca ikisine nazaran daha sıkıcıydı, hele başları. ama bitir derim, güzel kitaptı diye hatırlıyorum. ayrıca okumadıysan ve bu türü seviyorsan şeytan yemini ve siyah kan'ı tavsiye ediyorum. gerçi ben bunları lisede okumuştum, şimdi o tür kitaplardan hoşlanmıyorum, şimdi okusam ne düşünürüm bilmiyorum ama okuduğumda sevmiştim.

bu kadar konuşup soruna cevap veremedim. kusura bakma.
  • rahip janick  (19.12.15 21:07:15)
kitap iyi bayagi. okuyali cok oldu, baslari sikici miydi hatirlamiyorum sahsen. film bayagi kotu ama, oyle boyle degil.

  • fortisvita  (19.12.15 21:15:29)
başlangıcındaki ganamos kısmını dahi hatırlıyorum. bence grange'nin diğer kitaplarına nazaran daha güzel kitaptır.

spoiler

sonunda yanlış hatırlamıyorsam yine sevişiyorlar.

spoiler
  • zoque  (19.12.15 21:30:30)
ben de siyah kan'i okumustum. surukleyiciydi.

  • bohr atom modeli  (19.12.15 21:51:12)
filmi harbiden aşırı kötü

  • baal  (19.12.15 22:06:24)
orta okuldayken okumuştum. gayet beğenmiştim. şimdi okusam yavan gelir herhalde.

  • whimsical  (19.12.15 22:07:57)
Kitap çok iyiydi ya. lisede okumuştum bayılmıştım. hala da durur bende. ama başlarının nasıl olduğunu anlamadım fakat kitap güzel ben sıkıldığımı hatırlamıyorum hiç. bu türü sevmiyorsanız belki sizi sıkmıştır.

  • ergenpezeveng  (19.12.15 22:08:09)
kızıl nehirler güzeldir, zamanla daha bi açılır da zorlamaya gerek yok belki de. belki de kişiye uygun bir tercih değildir.

  • devilred  (19.12.15 22:12:01 ~ 20.12.15 17:09:10)
ben de lisede okumuştum.sürükleyiciydi ama çok boş bi kitap geliyo bana şimdi.

vakit kaybı.
  • iste o bendim  (19.12.15 22:29:21)
çok umursadığımdan değil de ben neden tiklenmedim acaba? gerilim-polisiye tarzı kitapların standart sonudur sevişme olayı ve buna eleştirel bir yaklaşımda bulunmuştum yukarıda. hay allah seviştiklerini söyledik diye adam tiklememiş ya ühühühü :( dan brown kitaplarında da sevişiyorlar güzel kardeşim. onu da bilerek oku. grange içinse; leyleklerin uçuşunda çok güzel bir sevişme bölümü vardı ortalarda, taş meclisinde de yine aynı şekilde sevişme var. var yani. güzel spoiler veririm böyle işte.

  • zoque  (20.12.15 12:14:11)
bütün kitaplarını okudum beğendim merak ettiriyor.
biraz daha ilerle bayarsa bırak derim.
çok oldu okuyalı ne anlatmıştı tam hatırlamıyorum ilk 50 sayfada
  • basond  (20.12.15 12:36:26)
@zoque valla gozumden kacmis, cok ozur dilerim. O kadar gommeyeydin iyiydi dicem de yok lan az bile soylemisin. Saka bi yana bilerek yapmadigimi bil. Cevaplar icin herkese tesekkur ederim.

  • lionel andres  (20.12.15 18:00:31)
@lionel andres yok abi ne demek. gömme durumuna girmem dediğim gibi seviştiklerini söyledim de spoiler olarak alıp da tavır aldıysan diye, yoksa tikleme yav canın saolsun :) her şeyin saolsun, sen var ol.

  • zoque  (21.12.15 15:43:21)