amazondan alışveriş yapan var mı?

ssd bakıyorum türkiye fiyatlarından 60 lira kadar ucuz,
ürünün fiyatı TRY 247,22 gösteriyor
kargo ücreti olarak ta TRY 16,66 yazıyor toplam 263,88 lira. burda gösterilen haricinde bi para öder miyim? gümrük felan
bi de ne kadar sürede geliyo

O fiyatlarla gümrüğe takılır ürün. Vergi ödersiniz.

Ödemezmişsiniz, biyerimden atmışım. Vergiyi hesaplıyormuş artık Amazon abi.
  • solfej  (18.12.15 17:41:07 ~ 18:17:38)
850 evo aldım 235lira gibi bişeye geldi sanirim kargo dahil
hesapladiğindan biraz pahaliya mal olabilir bankalarin kur farkindan dolayi
orda ne yaziyosa onu ödiceksin ekstra bişey olsa amazon senden keser zaten onu
yaklaşik 20 günde elinde olur

edit:ödeme sayfasinda tax olarak gösteriyo zaten eğer ödemen gerekiyorsa
  • berginyonbaenre  (18.12.15 17:42:38 ~ 17:43:49)
amazon gümrük vergisini de senden alıp o şekilde gönderiyor ürünü zaten. 100 doların altındaki ürünlerde herhangi bir sorun yaşamazsın.

www.amazon.com

mesela yukardaki ürün için "+ $44.51 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey" diyor. zaten vergi ücretini de alıuyor senden. yalnız ben hiç 100 doların üzerinde bir şey almadım amazondan o yüzden yine de net bişi diyemiyorum

kulaklık almıştım haziranda "4 gün" sonra geldi. 5 gün önce steam controller aldım, out of stock'tu zaten, 11 ocakta gelecek diyor. bakalım.
  • washe  (18.12.15 17:47:15 ~ 17:48:43)
@berginyonbaenre
ben de 850 evo alcam da bu fiyat onun fiyatı, sen nasıl 235 e aldın

  • masa penisi  (18.12.15 18:06:36)
www.amazon.com

evo'nun fiyatı öyleymiş şu an amazonda.
  • solfej  (18.12.15 18:16:36)
normal al geç, takılman gereken bir nokta yok, karışık değil. ödemeyi dolar olarak yap amazon kur farkı banka kur farkından daha fazla. dolarla ödediğimde hiç şişirme olmadan o günün kuru neyse ondan çekiyor banka(yapı kredi, başkasını bilemem) ek ücret almadan ama amazondan çevirince tr fiyatı şişiyor.
$79.99 + $5.39 Shipping şuan vergi yok. 248 lira oluyor maksimum da 250 filan olsun hadi çekeceği... çekildiği günün kuruna göre bu arada sipariş verdiğin günün değil, para da kargoya verileceği gün çekiliyor.

vergi alınmayacak gibi göründüğü halde vergi ücretini de sonradan ekleyip çekerlerse(bende bir kez oldu) desteğe bildirip geri alırsın(ben de bir başka arkadaş da aldık aynı üründe aynı miktarı)

amazon vergi çekmezse gümrükte ya da teslimatta senden vergi alınmaz, üründen vergi alınırsa tüm masrafı amazon kendi karşılar ürünün gelir.
ne görüyorsan onu ödersin.
  • ucan spagetticanavari  (18.12.15 19:05:40)
bu arada washe o 100 dolar olayını neye göre söyledin? zaten gelmeyecek ürünleri göndermiyor... $850'lık ekran kartı da aldım sorunsuz geldi.

  • ucan spagetticanavari  (18.12.15 19:32:39)
biraz bekleyip christmas zamanı almanı tavsiye ederim. fiyatı dip yapar

  • yüzyıllık yalnızlık  (18.12.15 21:21:55)
daha ucuza türkiyeden aldım 260 liraya, şuan mutlu mesut kullanıyorum. satın aldığım kişi amazondan alıp üstüne kar ekleyip sattığını söyledi ama nedense burdakinden daha ucuza sattı bana :)

  • masa penisi  (20.12.15 13:04:53)