Çabuk yağlanan saçlar

Haftada bir yıkanmama rağmen saçlarım çok çabuk yağlanıyor ne yapmalı? Şaka bi yana hemen hemen her gün duş alıyorum yüzüm ve saçlarım akşamına yağlanıyor yahu ne yapmalı?? Teşekkürler..

her gün yıkama saçını 3günde 1 yıka

  • sta  (18.12.15 17:07:09)
saclari her gun sampuanlamak cok dogru bi is degil zaten. yavas yavas iki gunde bire dusurmen lazim. yuzun icin aksamlari cilt tipine uygun bir yuz yikama jeli+tonik+nemlendirici ile o isi cozersin. saclara da iki gunde bir yikama duzenine alisana kadar en azindan o yagli gorunumu kuru sampuanla maskeledikten sonra da sacina ve sac derine uygun bir sampuanla yikamak ve mumkunse haftada bir bakim maskesi uygulamak ise yarar bence.

  • in vino veritas  (18.12.15 17:07:23)
doğal bir şampuan denediniz mi? benim de öyleydi, 1 aydır otacı kullanmaya başladım, bu süreçte saçım yağlanmamaya başladı. 2 günde bir banyo yapıyorum uzun yıllar sonra büyük rahatlık. eskiden her gün yıkanmasam kafam kaşınmaya başlardı vıcık vıcık yağdan.

  • alice practice  (18.12.15 17:26:20)
saçlarınızı kuruttuktan sonra ve sabah kalkığınızda biraz bebek pudrasını saç diplerinize yedirin. hem hacim verir hem yağlanmayı engeller.

  • avagadro  (18.12.15 17:31:10)