aranizda hristiyan(yoksa hiristiyan mi) var mi?

Varsa sorum su. Ben ufacik cocuklugumdan beri inancsiz bir insanim haftaya kilisenin krismis partisi mi ne oyle bi sey varmis ona gidicez de atayiz oldugumu soyliyim mi yani amacim ortami gormek falan. Yeni bir kulturu tanimak. Ya da konsepti bilen varsa biraz ozet gecebilir mi soyle olur boyle olur falan diye ortalikta mal gibi kalmayalim. Arkadas da musluman bu arada sorun olur mu oyle fanatik biri degildir hosgoruludur(ikimiz de oyleyiz)

christmas partisi değil ayini.
ateistim diye bağıracak mısın yani amacın ne?
hangi kiliseye gideceksiniz? korkmayın bir şey olmaz.
  • cekilmis gayfe  (14.12.15 19:53:56)
önce açılışta latince bir takım dualar falan okunuyor, sonra hallelujah'lar eşliğinde rahibeler soyunmaya başlıyor, santa elinde krem şantiyle geliyor falan..

bu şekilde konsept.
  • loser blueser  (14.12.15 19:57:52)
Kaliteli olsaydi espriler tik verirdim de cok bayat be... yok muydu daha yaratici bi seyler

  • floydian  (14.12.15 20:10:34)
ne kilisesine gideceksin katolik? ortodoks? protestan?

  • cekilmis gayfe  (14.12.15 20:26:28)
ben de atayizim ama tembelliği yırtıp don kişotluğa terfi etmezsem bir gün kilise korosuna urbalarımla sızıcam, onlar sızdığımı sanmamı sağlayacak ve sonra enigma söölemek için ayartçam hepsini kyrie eleison falan çektikten sonra mea culpa çakcaz.

kim ne dicek, bi halt bilmek zorunda da değilsin dalın içeri, bir halt olmaz ya.
  • godoşu beklerken  (14.12.15 20:32:27)
Protestan.

  • floydian  (14.12.15 20:56:44)
www.youtube.com
şöyle bir şey olur o zaman.

  • cekilmis gayfe  (14.12.15 21:03:28)
müslümanım
kilisede cenazeye ve vaftiz törenlerine katıldım katılımcıların yaptığı bişi yoktu. oturup bakıyorsun, o kadar.

christmas'ı bilmiyorum
kilisede katılımcının bişey yapması gerekse gerekse şu ekmek yeme olayında olabilir (pul gibi bi ekmeği din görevlisi kutsuyor kişiye veriyor hani) ama bu hangi ayinlerde oluyor, herkese mi veliyor, almayınca n'oluyor vs. bunu bilemedim.

katılımcının bişey yapması gereken bi bu geldi aklıma :P
  • niye ama  (14.12.15 21:05:12)
gidin gitmesine de inancinizi/inancsizliginizi zikretmeye gerek yok bence. sorarlarsa da bu dinden degiliz merak ettigimiz icin ortamda bulunmak istedik dersiniz.

  • exlibris  (14.12.15 21:05:29)
@niye ama'nın bahsettiği komünyondur. onu hristiyanlardan başkasının alması doğru olmaz. kimse size bir şey sormaz, dışlamaz merak etmeyin gönül rahatlığıyla gidin. sorarlarsa ateistim de diyebilirsin kimse tepki göstermez.

  • cekilmis gayfe  (14.12.15 21:14:18)