Yurtdisi gezi planini nasil yapiyorsunuz

farkli bisey cikarsa diye duyuruyu bi yokluyum dedim.
simdi gidecegim sehirler belli,
bu sehirlerde gorulecek/gezilecek/kahvesi birasi icilecek/tatlisi yenilecek ne bileyim her hangi bir detayi en iyi sekilde bulmak icin ne yapmak lazim.

Tüm gezi ağları kontrol edildikten sonra Tripadvisor'dan yerlilere mesaj atmak?

  • Lim5  (11.12.15 21:06:03)
Tripadvisor, foursquare

  • oscar  (11.12.15 21:07:11)
hanıma bırakıyorum o hallediyor. google maps'ten noktaları işaretliyorum sonra :D

  • ayiadam  (11.12.15 21:14:13)
Wikipedia, wikitravel, gittiğim şehirdeki turizm ofisnde bedavaya dağıtılan harita

  • i ve been mistreated  (11.12.15 21:31:21)
konu hakkında bloglar üzerinden yürüyorum, kafama göre bir kaç blogger var gayet uyuyor tasiyeleri, bir veya iki günü de öyle mal gibi dolanmaya ve kendim bir yerler keşfetmeye harcıyorum, genelde bombok yerler çıkıyor ama bir iki tane iyi çıkıyor o da deyiyor

  • kurremkamerruk  (11.12.15 21:37:20)
wikitravel ve bloglar. bir de "interrail türkiye".

  • sanat guresi  (11.12.15 21:55:56)
rough guide ya da blue planetin mutlaka o sehırlerle ılgılı guidebooku vardırç ınternetten ulasımı da kolaydır.

  • halanne  (11.12.15 22:04:14)
virtualtourist.com'a bakıyorum.

  • green knight  (11.12.15 22:55:34)
reddit'te /r/travel ve şehrin kendi subreddit'ine takılıyorum(şehir küçük bir ülkeninse direk ülkenin subreddit'ine takılıyorum tabi). Daha önce gidenlere soruyorum. İlk gece girdiğim barda barmene soruyorum. Wikitravel'a bakıyorum.

  • noluyo yaa  (11.12.15 23:02:57)
100 ulke, asagi yukari 120 sehir gezdim, sorulari alayim. (Ciddiyim)

  • dougsampson  (12.12.15 01:28:56)
ek olarak couchsurfing yaptigimiz icin oranın yerli halkindan da fikir alma sansımız oluyor. hicbir site ya da rehber kitabin veremeyecegi onerileri oluyor.

  • halanne  (17.12.15 10:45:51)