davulculara özel soru

bagetleri bir arada tutmaya yarayan kartonetleri var ya. onlara ihtiyacım var bagetlerim için. nerden bulurum? aynı görevi görecek aksesuarlar varsa onlar da olabilir. çanta tavsiye etmeyin lütfen, baget çantaları benim için hem pahalı hem fazla kapsamlı benim seviyemde.

baget kartonetinin ne olduğunu bilirsem yardım edebilirim.

40 yıllık davulcuyum hiç karton marton görmedim :D dümdüz aldım hep bagetleri. kartonlusu varsa ben de alayım :D
  • sansli pipi  (11.12.15 14:58:55)
abi 5 liralık baget mi kullanıyorsun, davulcuyum deme bari :)

  • ytse jam  (11.12.15 15:04:42)
Valla ben de bi dönem çaldım (davulcu değilim) ama hiç kartonetli baget kullanmadım.

mesela şu www.do-re.com.tr 5 liralık dandık baget mi sayılıyor?
  • burberry  (11.12.15 15:13:22)
bagetin ekonomik değeriyle davulculuk mu ölçülür lan ne alaka?
bu işin avrupada 2 ayrı müzik okulunda eğitimini almış, hoca olmuş kurs yeri açmış tanıdıklarım var, onlar da 5-10 liralık baget kullanıyor. ne enteresan adammışsın.

  • sansli pipi  (11.12.15 15:16:29)
5 liralık baget ile 150 liralık baget arasında fark var mı yok mu?

  • all girls dream  (11.12.15 15:52:30)
ya kardeşim 1 liralık pena da var 60 liralık pena da var. arada fark olmaz. senin tekniğinle alakalı her şey. 5 liralık bagetle 150 liralık baget arasındaki fark olsun olsun yüzde 10 olsun.

penadır, bagettir bunlarda 1000 liralık kullansan da aynı gitarı, davulu çalacaksın, 5 liralık kullansan da.

tekniği geliştirin. bunlar işin caf cafı.
  • mermize  (11.12.15 15:57:54)
ben de 300-400tl lik baget var. ama hiç davul çalmadım. ama bagetim pahalı demek ki iyi davulcuyum.

  • kurudu da  (11.12.15 16:32:15)
Baget çantası al. Birinci floor tom'a asarsın.

  • alperz  (11.12.15 16:47:23)
cahil cahil konusarak, konuyu benim soyledigim maksadin disina tasiyarak, geyik yaparak ya da soruya cevap disinda soylemlerle yalnizca kendinizi rezil ediyorsunuz. forum ortami yaratmayayim diyorum ama, henuz unluler de dahil olmak uzere 60 tllik pena kullanan gormedim duymadim. davulcu olmadigin gibi iyi bir internet arastirmacisi da degilsin, hizlica baktigin o yuksek fiyatli penalarin cogu calma maksatli degil. kullandigin ekipman soundu etkiler, iyi davulcular 5 liralik bagetle calmayi tercih etmezler kardesim. sadece fakirse tercih etmek durumunda kalabilir. neyse konu bu degildi zaten. kartonetin ne oldugunu bilmiyorum demiyorsun da lafi dolandirip sark kurnazligi yapiyorsun. 40 yildir aldigin bagetler 5 liralik olsa gerek dedim cunku sadece onlarda kartonet olmuyor. zaten her turlu davulla ilgin alakan olsa sahip olmasan da bilirsin bagetlerin ne sekilde satildigini vs.

  • ytse jam  (11.12.15 22:58:45)
@burberry 150 liralik baget linki verip bu 5 liralik mi demek neyin kafasiysa, bi yuzunu yika gel kardesim...

  • ytse jam  (11.12.15 23:01:50)
@alperz canta tavsiye etmeyin demistim ama neyse artik...

  • ytse jam  (11.12.15 23:05:21)
@sansli pipi o arkadaslarin muhtemelen 90larda gizli gizli ahmet kaya da dinliyordur. ekonomik degeri kabaetlerinden uydurmuyorlar, maliyet giderleri belirliyor o fiyatlari. agacina hafifligine ve ucuna gore ses ve tarz degisiyor. o zaman agactan kuru dal kir onunla cal. onu yapan metal gruplari da vardi gecmiste. kuru gurultu yapmak istiyorsan farketmiyor zaten...

  • ytse jam  (11.12.15 23:10:35)
kesinlikle haklısın yosamite sam kardeşim.

  • mermize  (11.12.15 23:36:13)
majesty aga ona gelmeden hemen cevap yazdım hehe

tamam o zaman şöyle yap, çantacılarda falan uzun cırtlar vardır muhakkak. onlardan al. o cırt cırtla sar bagetleri. üç turt atsan tutar.

temsil misal; velteks.com
  • alperz  (12.12.15 07:29:47)
ya sen çok malmışsın kardeş kusura bakma. bunu bilmeden yazmıştım. aradığını bulman ümidiyle.

  • sansli pipi  (12.12.15 11:23:11)
özür dilerim ytse jam. Yüzümü yıkadım ve kendimi daha iyi hissediyorum.

  • burberry  (12.12.15 15:40:22)
sen de git bir davul forumu bul ya da internette "nereden bulurum" araştırması yap şuna bak gelene gidene laf çakacaksan duyuruya neden geliyorsun, ayrıca neyin kafası olacak, 150 tl baget ama kılıfı kartoneti ne haltsa onunla satmıyorlar bak diyerek baget kalitesinin bununla anlaşılmadığından, söylediğinin aksine sadece 5tl olmayan bagetlerin de bunlarsız gelebildiğinden bahsediyor geçen "homeless olmadıkça bu ayakkabıyı almam" demesine ölümüne uyuz olduğum arkadaş.

forum olmasın derken foruma çevirmek için her türlü kaşınma mevcut maşallah. millete atar yaparak harcadığın zamanda git bi arama motoru kullan, nereden bulurmuş. git zuhal'e sor. dünyanın en zor cevaplı sorusu sanki.
  • godoşu beklerken  (12.12.15 16:01:13 ~ 16:04:13)
davulculara ozel soru yazmiycam bi daha gerizekalilar dolusuyor.

  • ytse jam  (12.12.15 18:49:25)
kesinlikle haklısın yosamite sam kardeşim.

  • mermize  (12.12.15 19:00:03)
çok zekiysen gerizekalılara neden duyuruda bıdıbıdı sorusunu yazmayacağını söylemeye gerek duymazdın, einstein. ya değiş, ya da bas git duyurudan bence yoksa bu gidişle atılırsın.

  • godoşu beklerken  (12.12.15 20:26:26)
o kartonları ayrı satan bir yer hiç görmedim açıkcası, at sırt çantasına derim ben (ki bende öyle yapıyordum)

birde 5 liralık baget ile 60 liralık baget arasında fark var evet, ancak bu fark üretim ve peer etme aşamasında gerçekleşiyor, 5 liralık bagetler tornadan direk çıkarken 60 liralıklar ağırlık ve balans olarak tek tek kontrol edilerek eşleniyor tabi birde kullanılan ağaç vs. farklılıkları var. fark var ama çok önemli mi değil mi tartışılır.

ha tabii marka, signature, ve top farklılıkları da var, bir tane bagetim vardı plastik uçlu olm çok güzeldi lan, bir daha da aynısından bulamadım :(
  • selam  (12.12.15 20:31:48 ~ 20:34:28)
@mermize mizah bu değil. bi de doğrusu yosemite olacak.
@godos "çok zekiysen"den sonrasını okumadım

  • ytse jam  (14.12.15 13:05:43)
:/

  • mermize  (14.12.15 13:54:15)